• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - relacja

02.10.2015 21:04

„To był najlepszy dzień w naszej szkole.”- powiedział czwartoklasista Dawid.

Faktycznie dużo się działo...

„W poniedziałek 20.09.2015r naszą szkołę opanowała Tabliczka mnożenia” -powiedziała Kinga -”była wszędzie na ścianach w korytarzu, drzwiach, mogliśmy urządzać sobie spacery matematyczne i powtarzać tabliczkę mnożenia i dzielenia”.

W piątek 25.09.2015r czwartoklasiści ubrani w stroje odświętne egzaminowali starszych. Podzieleni byli na egzaminatorów i asystentów. Mieli identyfikatory. W myśl motta: Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę znają” egzaminowali uczniów, nauczycieli i obsługę szkoły.

15.09.25 światowy dzień tabliczki mnożenia

Większość uczniów tabliczkę zdała, ale było z tym różnie... Egzaminowani otrzymywali plakietki „Jestem ekspertem tabliczki mnożenia”. Wstyd nie mieć takiej naklejki w tym dniu.

Czwartoklasiści byli w Urzędzie Dzielnicy Ursus. Nasi Burmistrzowie tabliczkę zdali celująco.

Nasza Pani Dyrektor też otrzymała certyfikat.

Na ulicy przechodnie byli zaskoczeni – mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności i otrzymać odznakę.

W południe odbył się egzamin pisemny, wielu uczniów uzyskało Certyfikat Międzynarodowej Organizacji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day – WMTDay).

Wieczorem z tabliczką dzielnie zmierzyli się rodzice, dziadkowie, rodzeństwo uczniów. Wypadli znakomicie.

Zabawa była wspaniała.

Uczcie się tabliczki mnożenia, za rok znowu będzie egzamin!

Łazienki Królewskie zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym

29.09.2015 16:47
      Wszystkich miłośników fotografowania zapraszamy do udziału w ostatnim etapie III Konkursu Fotograficznego "Łazienki Królewskie - Cztery Pory Roku". Na autorów najpiękniejszych zdjęć czekają nagrody ufundowane przez firmę Samsung, a także prezentacja prac w Galerii Plenerowej Muzeum oraz profesjonalny kurs fotografii pod okiem mistrza Czesława Czaplińskiego. Więcej pod adresem http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/lazienki-w-obiektywie-zrob-zdjecie-i-wygraj

Łazienki Królewskie są piękne o każdej porze roku, ale to właśnie jesienią wyglądają szczególnie malowniczo. Tak więc, wraz z nadejściem pierwszych chłodów, zapraszamy wszystkich miłośników fotografii, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów do odkrywania i uwieczniania jesiennego oblicza ogrodów oraz zabytków Łazienek Królewskich.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się na stronie w zakładce „Konkurs fotograficzny”, wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz opublikować swoje fotografie. Zalogowani uczestnicy mogą m.in. głosować na zdjęcia innych osób, biorących udział w konkursie.

Konkurs trwa do 15 listopada 2015 roku, zwycięzców wyłoni Jury, w składzie: Tadeusz Zielniewicz - dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie; Czesław Czapliński - artysta fotograf, dziennikarz, autor filmów dokumentalnych; Franciszek Maśluszczak - artysta malarz, rysownik, grafik; Paweł Pierściński - artysta fotograf, autor ponad 200 wystaw o tematyce krajobrazu; Andrzej Strumiłło - artysta malarz, grafik, rzeźbiarz, fotograf, poeta, pisarz, scenograf.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę Samsung Electronics Polska, partnera konkursu: I miejsce - telefon; II miejsce - tablet; III miejsce - zegarek. Dodatkowo, autorzy sześciu wyróżnionych prac otrzymają akcesoria Samsung.

Szczegółowy regulamin znajduje się w module konkursowym na stronie: http://old.lazienki-krolewskie.pl/ Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć wyróżnionych w poprzedniej edycji konkursu http://old.lazienki-krolewskie.pl/konkurs/home/ce/2.html

• Harmonogram Przedmiotowych Konkursów Kuratoryjnych

24.09.2015 13:34
      Informacje o przedmiotowych konkursach kuratoryjnych oraz ich harmonogram są już dostępne na stronach Kuroatorium Oświaty oraz MSCDN: harmonogramprogramy merytoryczne

V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Harmonogram i Hasło Dnia

22.09.2015 22:42
      Harmonogram akcji V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole: Harmonogram_akcji_WMTDay_2015r.docx
      Hasło Dnia: HASLO_DNIA.docx
      Życzymy dobrej zabawy!

V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

20.09.2015 18:38
      Nasza szkoła uczestniczy w akcji V Światowy Dzień Tabliczki Mnożeniaorganizowanej w dniu 25 września 2015 r. pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Program:
      21-24.09.2015. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia -
      w domu, w szkole.
      25.09.2015. Egzaminy z tabliczki mnożenia:
      * Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
      * Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł MT EXPERT.
      * W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.
      Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji!
      Nauczyciele, uczniowie, rodzice powtórzcie tabliczkę mnożenia!

Więcej informacji: www.wmtday.org.

• ul. Keniga 20