• Wyniki Dzielnicowej Olimpiady Matematycznej

31.03.2016 11:50
      W dniu 18 marca 2016r. w SP4 odbył się II etap "X Dzielnicowej Olimpiady Matematycznej"
      Do III etapu zakwalifikowali się uczniowie:Mateusz Brochocki kl. 6b, Mateusz Karandys kl. 6b, Aleksandra Ogonowska kl. 6d, Tomasz Lasota kl. 6d, Paweł Polak kl. 6e

• Konkurs Kuratoryjny z matematyki

31.03.2016 11:33
      W konkursie kuratoryjnym z matematyki w województwie mazowieckim wyróżnienia zdobyło 64 uczniów. Wśród nich trzy zdobyli uczniowie z naszej szkoły. Laureatem został Mateusz Brochocki kl.6b, finalistą zostali: Mateusz Karandys kl 6b i Filip Kopyt kl 5g. Bardzo się cieszymy i gratulujemy! Uśmiech Nauczyciele matematyki.
    • Ursuska Szuflada Małolata

31.03.2016 09:58
      Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu literackiego Ursuska Szuflada Małolata. Konkurs obejmuje dwie kategorie: poezji (np.: wiersz, akrostych, fraszka – jeden zestaw nie powinien przekraczać trzech utworów) i prozy ( np.: opowiadanie, list, kartka z pamiętnika,jeden utwór prozatorski) w podziale na trzy kategorie wiekowe: szkoła podstawowa klasy I – III i klasy IV – VI oraz gimnazjum. Prace należy składać do dnia 15.04.2016 r. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu można znaleźć poniżej.

XI Dzielnicowy Konkurs Literacki

„Ursuska Szuflada Małolata”

I. Organizator:

im. I Dywizji Kościuszkowskiej

ul. Mariana Keniga 20

tel/fax 022 667 09 27

II. Cel Konkursu:

• promowanie talentów literackich
      • wymiana doświadczeń twórczych
      • integracja uczniów ursuskich szkół podstawowych i gimnazjów
      • promowanie poprawnej polszczyzny

III. Konkurs literacki obejmuje dwie kategorie:

• poezji – gatunek literacki dowolny (np.: wiersz, akrostych, fraszka – jeden zestaw nie powinien przekraczać trzech utworów)
      • prozy – gatunek literacki dowolny ( np.: opowiadanie, list, kartka z pamiętnika,jeden utwór prozatorski)

IV. Konkurs uwzględnia podział na trzy kategorie wiekowe:

szkoła podstawowa

-     klasy I – III

-     klasy IV – VI

gimnazjum

V. Zgłoszone prace będą oceniane pod względem:

• oryginalności
      • wartości artystycznych i poznawczych

Prace będzie oceniać jury powołane przez organizatorów konkursu.

VI. Na pracach zgłoszonych do konkursu należy umieścić informacje o autorze:

• imię i nazwisko
      • szkoła (kategoria wiekowa)
      • nazwisko opiekuna

VII. Objętość utworów:

• poetyckich (pojedyncze utwory lub cykle 2 – 4 strony w formacie A4)
      • prozatorskich (1 – 4 strony w formacie A4)

VIII. Prace należy składać na adres:

im. I Dywizji Kościuszkowskiej

ul. Mariana Keniga 20

• do dnia 15.04.2016 r.

IX. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w terminie podanym przez organizatora.

Organizatorki Konkursu:

Maryla Pietrusińska

Jolanta Dobrzyńska

Renata Talarek

Magdalena Sirak-Kwiatkowska

Dorota Ciołkiewicz

• Wyniki konkursu ortograficznego dla klas III - etap szkolny

22.03.2016 13:29
       Miejsce I - Oliwia Przebierała 3b, Maciej Baran 3b, Wiktor Szczepaniak 3f, Aleksandra Kuziak 3c, Antoni Kuciapski 3a, Michalina Kras 3e, Aleksandra Sakowska 3e, Oliwia Jabłońska 3e. Laureaci pieerwszego miejsca będą brali udział w konkursie dzielnicowym w SP2. Miejsce II - Wiktoria Jakubowska 3c, Dominika Perdion 3a, Aleksandra Złotkowska 3b. Miejsce III - Małgorzata Konowrocka 3c, Gabriela Małys 3c, Dawid Komsta 3f, Daniel Żychliński 3a, Milena Jankowska 3e, Lidia Kosicka 3d.
      Gratulujemy!

III Warszawski Konkurs Matematyczny w Języku Angielskim "Fun with Maths"

07.03.2016 08:40
      W dniu 19 lutego 2016r. odbył się I etap Warszawskiego Konkursu Matematycznego w Języku Angielskim "Fun with Maths". Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie: Trynkus Erwin (kl. 5b), Główka Aleksandra (kl. 5f), Szcześniak Paweł (kl. 6c), Lasota Tomasz (kl. 6d), Melon Anna (kl. 6d), Ogonowska Aleksandra (kl. 6d), Chojecka Małgorzata (kl. 6e), Polak Paweł (kl. 6e), Rzepka Adam (kl. 6e)
      Gratulujemy!!!
      Etap II (Warszawski) odbędzie się 27 kwietnia 2016r. (środa) w Szkole Podstawowej nr 275.

• ul. Keniga 20