Szkoła Podstawowa nr 11 im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Warszawie

 

Nawigacja

 • Koncert świąteczny

  Serdecznie zapraszamy na Koncert Bożonarodzeniowy zatytułowany „A Słowo Ciałem się stało...”, w którym wystąpią uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci i przyjaciele SP11, Młodzieżowa Grupa Musicalowa z Ośrodka Kultury „ARSUS” oraz zespół „Wesołe Nutki” z Domu Kultury „MIŚ”. A w programie najpiękniejsze kolędy i pastorałki a także ciepło, radość, pokój i dobro płynące ze sceny.Koncert odbędzie się 10 stycznia o godz. 18 w Ośrodku Kultury „Arsus”. Wstęp wolny.

 • Zima w mieście w naszej szkole

  W roku szkolnym 2017/2018 „Zima w mieście” w Szkole Podstawowej nr 11 zaplanowana jest od 15 stycznia 2018r. do 19 stycznia 2018 r. - I tydzień ferii. W ramach programu nasza placówka funkcjonuje i tym samym zapewnia opiekę nad dziećmi  przez pięć dni w I tygodniu ferii, w godz. 7.00 - 17.00,. W placówce organizowane będą m.in. zajęcia sportowe, rekreacyjne, edukacyjne, muzyczne, plastyczne oraz aktywności poza placówką - wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne czy też spotkania z ciekawymi ludźmi.  Udział jest bezpłatny. Podobnie jak w latach ubiegłych pobierana jest jedynie opłata za wyżywienie, wynosi ona 7 zł (czyli 35 zł cały tydzień) za ciepły posiłek. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły są zwolnieni z opłat za posiłki w feryjnych placówkach edukacyjnych na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły. Kartę uczestnika trzeba wziąć z sekretariatu, świetlicy szkolnej, wychowawcy  lub od p. Doroty Porzezińskiej s. 28 Opłat za obiady dokonujemy pierwszego dnia po przyprowadzeniu dziecka u p. Doroty Porzezińskiej. Najlepiej opłacić obiady z góry za cały tydzień t.j. 35 zł

  Wszelkie pytania prosimy kierować do p. Doroty Porzezińskiej- koordynatora akcji Zima w mieście w naszej szkole.

 • Akcja "Serce dla serca" - podziękowanie

  W imieniu Obdarowanych i własnym składamy podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli szkolną akcję "Serce dla Serca". Wsparcie, którego udzieliliście ma ogromną wartość, nie tylko materialną. Wasze serce i dobroć wywołały uśmiech na twarzach najbardziej potrzebujących uczniów naszej Szkoły.
  Życzymy Wam, aby dobro, którym obdarzyliście innych, wróciło do Was wielokrotnie - Organizatorki.

 • Wyniki I etapu Dzielnicowej Olimpiady Matematycznej

  Do II etapu XII Dzielnicowej Olimpiady Matematycznej Matematyka Procentuje zakwalifikowali się:
  Iwanowski Paweł kl. 6e
  Kopyt Filip kl. 7a
  Trynkus Erwin kl. 7a
  Główka Aleksandra kl. 7a
  Cieślik Maciej kl. 7a
  Bednarczyk Zofia kl. 7a
  Horecki Antoni kl. 7a
  II etap odbędzie się w dniu 19 marca 2018r w Szkole podstawowej nr 4. Gratulujemy!!!

 • Wyniki Dzielnicowego Konkursu Krasomówczego

  Dnia 08.12. 2017 r. w Domu Kultury ,,Miś" odbył się XII Dzielnicowy Konkurs Krasomówczy  Studnie przeszłości
  Jury w składzie: pani Bożena Iwaniukowicz - przewodnicząca, pani Justyna Ścibor, pani Małgorzata Paśniczek postanowiło przyznać następujące nagrody:
  kategoria klas I-III 
  I miejsce: Ala Majek kl. I SP11
  II miejsce: Filip Pisarzewski kl. II SP2
  II miejsce: Amelia Janus kl. III SP11
  III miejsce: Filip Leszczyński kl. II SP2
  kategoria klasy IV-VI
  I miejsce: Barbara Jaracz SP11
  III miejsce: Zuzanna Wernicka SP11; Lucyna Czubak SP11
   kategoria gimnazjum
  I miejsce: Jagoda Tomaszewska SP383
  II miejsce:Izabela Adamiak SP381
  III miejsce:Oskar Stefański SP381

 • Podsumowanie działalności Samorządu Uczniowskiego

  Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego:
  1. Dwie dyskoteki szkolne.
  2. Zakupienie maskotki szkoły.
  3. Akcja charytatywna dla dzieci z Domu Dziecka nr 9 w Warszawie.
  4. Kawiarenka SU.
  5. Prezentacja maskotki szkoły podczas Mikołajek oraz poczęstunek wszystkich uczniów lizakami.

 • Konkurs informatyczny miniLOGIA

  Do II etapu Konkursu Kuratoryjnego miniLOGIA przeszły następujące osoby:
  1. Maciej Cieślik
  2. Filip Kopyt
  3. Erwin Trynkus
  4. Łukasz Kościelski
  Gratulujemy i życzymy sukcesów w II etapie.

 • I etap Konkursu Kuratoryjnego z matematyki

  W dniu 17 listopada (piątek) odbył się I etap Konkursu Kuratoryjnego z matematyki.
  Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie:
  1. Iwanowski Paweł kl. 6e
  2. Karczyński Leon kl. 6e
  3. Brzeszkiewicz Krzysztof kl. 7a
  4. Cieślik Maciej kl. 7a
  5. Główka Aleksandra kl. 7a
  6. Kopyt Filip kl. 7a
  7. Trynkus Erwin kl. 7a

 • Studnie Przeszłości - prawdziwa twarz Świętego Mikołaja!

  Nadchodzą Mikołajki! Wielu z Was odwiedzi sympatyczny święty, ale ilu potrafiłoby rozpoznać jego prawdziwą twarz?
  W 2014 roku bazylika w Bari, gdzie przechowywane są relikwie biskupa Miry, udostępniła je do badań naukowych. Badacze dokonali pomiarów czaszki i stosując metody stosowane w kryminalistyce odtworzyli prawdopodobny wygląd twarzy świętego. Czy rozpoznacie go na zdjęciu?

  źródło: http://www.stnicholascenter.org/pages/real-face/

 • Wolontariat w przedszkolu Niezapominajka

  Od 27 listopada 2017 r.,  w ramach wolontariatu, rozpoczęliśmy współpracę z Przedszkolem nr 219 ,, Niezapominajka".
  Nasi wolontariusze organizują wesołe zabawy dla młodszych kolegów , czytają im książeczki i ...bawią się dobrze! Maluchy czekają z utęsknieniem  na nowych instruktorów.

 • Wyniki szkolnego etapu konkursu krasomówczego

  Dnia 30.11.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się szkolne eliminacje do XII Dzielnicowego Konkursu  Krasomówczego Studnie przeszłości
  Szkołę Podstawową nr 11 w Konkursie Dzielnicowym będą reprezentować następujący uczniowie: 
  W kategorii klasy I-III
  Janus Amelia klasa IIi
  Maleszewska Maja klasa IIi
  Majek Ala klasa Ib
  Chmielewska Zofia klasa IIIc
  Główka Jan klasa IIIi
  W kategorii klasy IV - VII
  Wernicka Zuzanna klasa VIb
  Czubak Lucyna Vc
  Jaracz Barbara Vd
  Poćwierz Ola  VId
  Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

 • Jesienny koncert "Jak pięknie by mogło być..."

  Tradycyjnie jak co roku w listopadzie spotkaliśmy się w Ośrodku Kultury „ARSUS”, by poprzez muzykę i teksty wzmacniać i rozwijać wartości najważniejsze w naszym życiu –  pokój, miłość, wiarę, nadzieję, a także wrażliwość, współczucie  i wzajemny szacunek. Koncert zatytułowany „Jak pięknie by mogło być...” odbył się 28 listopada 2017roku. Wystąpili uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci i przyjaciele naszej szkoły oraz Młodzieżowa Grupa Musicalowa z Ośrodka Kultury „ARSUS”.  Scenografię przygotowały p. Magdalena Marczyk i p. Ewa Krasoń. Scenariusz i reżyseria p. Anna Kałużna. Fotorelację z koncertu można obejrzeć tutaj KLIK!

 • 3 x Niedźwiadek, czyli Światowy Dzień Pluszowego Misia z książką "Dziadek i Niedźwiadek" na Niedźwiadku.

  Klasa 2c była gospodarzem wizyty Łukasza Wierzbickiego, autora książki „Dziadek i Niedźwiadek”. Bo z kim innym można spotkać się na warszawskim Niedźwiadku z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia? Pan Łukasz w barwny sposób opowiedział o rzemiośle pisarza, o zafascynowaniu przygodami niedźwiedzia Wojtka i podróżnika Kazimierza Nowaka, którzy stali się bohaterami jego książek dla dzieci oraz o tym, jak ważne w życiu jest podążanie za swoimi marzeniami. Pisarz zapowiedział swoją kolejną książkę p.t. „Ocean to pikuś” o niesamowitej podróży Aleksandra Doby kajakiem po Atlantyku. Więcej zdjęć z tego spotkania mozecie zobaczyć tutaj KLIK!

 • Rusza akcja charytatywna "Serce dla serca"!

  Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Pragniemy, aby w tym szczególnym okresie wszystkie dzieci z Naszej Szkoły były szczęśliwe i zadowolone. Od 10 lat prowadzimy akcję „Serce dla serca”. Przygotowujemy upominki, paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej placówki. Prosimy Was o pomoc i zbiórkę słodyczy, zabawek, artykułów spożywczych lub szkolnych. Dary prosimy przynosić do 12 grudnia 2017r. do p. Jolanty Dobrzyńskiej (s.20), p. Krystyny Kotowskiej (s. 11 ), p. Małgorzaty Mikołajczyk(s. 2), p. B. Oman, p. D. Ciołkiewicz, p. A. Janczewskiej i p. Joanny Mateńko(świetlica).
   

 • Konkurs "Z łaciną na co dzień - czyli sentencje łacińskie w oryginale" 

  Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie językowym "Z łaciną na co dzień - czyli sentencje łacińskie w oryginale" 
  Regulamin: 
  1. Co tydzień pojawią się dwa łacińskie przysłowia i powiedzenia (w sumie będzie ich ok. 15), będą umieszczone na stronie internetowej szkoły, na stronie facebookowej „Studnie Przeszłości” oraz na gazetce na 1 piętrze szkoły.
  2. Należy nauczyć się na ich pamięć (jeśli będziecie mieć problem z wymową, proszę zwrócić się o pomoc do p. Beaty Delugi, p. Agnieszki Poszepczyńskiej lub p. Ewy Najar)
  3. Trzeba wiedzieć, co oznaczają te powiedzenia po polsku, znać autorów podanych słów i okoliczności, w jakich zostały powiedziane
  4. Wszystkie te informacje uczniowie zdobywają samodzielnie, np. przy pomocy książek lub Internetu
  5. Finał konkursu odbędzie się w lutym 2018 roku

 • Wielki Zlot Pluszowych Misiów - fotorelacja

  Kolejny Wielki Zlot Pluszowych Misiów już za nami. Efekty sesji fotograficznej można zobaczyć tutaj KLIK! Wyniki konkursu na najbardziej omisiowaną klasę można sprawdzić w ogłoszeniach w dziennku elektronicznym Librus. 

 • Konkurs plastyczny "Waza grecka"

  Zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastycznym "Waza grecka". Zadaniem konkursowym jest wykonanie przestrzennego modelu wazy greckiej: czarno- lub czerwonofigurowej. Można ją zrobić z gliny, tektury, papier mache, styropianu, surowców wtórnych lub innych materiałów. Wysokość wazy: od 20 do 50 cm. Podpowiedzi jak to zrobić możecie zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych poniżej oraz na stronie STUDNIE PRZESZŁOŚCI na Facebooku. Ze względu na stopień trudności pracę można wykonać indywidualnie lub w 2-osobowych zespołach. Termin oddania: 3 stycznia 2018 (jeśli ktoś chce 6 konkursową na 1 semestr) lub 30 stycznia (wtedy 6 z konkursu będzie na 2 semestr).

 • Uwaga!!! Wielki Zlot Pluszowych Misiów już w piątek!

   Ursus to niedźwiedź. Wielki Zlot Pluszowych Misiów w dniu ich święta stał się w naszej szkole doroczną tradycją. W tym roku nie może być inaczej, choć Dzień Pluszowego Misia wypada w sobotę. Zaprośmy więc pluszowe niedźwiadki już w piątek 24 listopada! Uwaga! W planach sesja zdjęciowa i nagroda-niespodzianka dla najbardziej omisiowanej klasy!

 • Świetny wynik szachistów z SP11 na Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych

  więcej zdjęć TUTAJ
   

  Szachiści reprezentujący naszą szkołę zajęli 12 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich! Zawody odbyły się 18 listopada 2017 r. w Wesołej pod Warszawą. Startowało 78 drużyn. Drużyna SP11 zagrała w składzie: Jan Cichecki  (kl. 7B), Michał Zgorzelski (kl. 4A), Mateusz Żmuda (kl. 4A), Łucja Zgorzelska (kl. 2C). Szczegółowe wyniki turnieju dostępne są tutaj:  http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_5044/results.html?l=pl&tb=202_
   

 • Zaproszenie na listopadowy koncert!

strona: