Szkoła Podstawowa nr 11 im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Warszawie

 

Nawigacja

 • Zaproszenie na Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej "Zaufaj Panu"

  Zaproszenie na Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej "Zaufaj Panu" - Obrazek 1

 • Festyn Studnie Przeszłości - relacja
  Festyn Studnie Przeszłości - relacja - Obrazek 1

  Antyczny festyn już za nami. Atrakcji nie brakło. Książki profesora Niwińskiego (z dedykacjami autora) rozeszły się na pniu. W Tawernie można było skosztować prawdziwych ambrozji a w Gimnazjonie spróbować swoich sił między innymi w rzucie oszczepem. Przed wejściem głównym rozkwitły wiszące ogrody Semiramidy a amfiteatr gościł aż dwie trupy aktorskie. Nie brakło też muzyki i tańca. Zresztą - sami zobaczcie!  KLIK!

 • Nr konta do wpłaty na obiady w czasie akcji " Lato w mieście"

  Nazwa Odbiorcy:

  Compass  Group Poland SP.z.o.o.

  Bank  SOCIETE  GENERALE

  63 1840 0007 2210 0340 0810 4519

  Tytuł przelewu: Nazwisko i imię dziecka, klasa.

  Wszystkie odliczenia i rezygnacje z obiadów powinny być zgłoszone.

  proszę nie odliczać obiadów nie odwołanych.W razie pytań proszę o kontakt

  tel. 797 023 815  kierownik  kuchni  - p. Krystyna  Wąsiewicz

 • Skarby Ursusa - czego nie wiesz o swojej dzielnicy?

  Skarby Ursusa - czego nie wiesz o swojej dzielnicy? - Obrazek 1
   

  Nasza najbliższa okolica skrywa przed nami mnóstwo skarbów. Jedne są ukryte lepiej, a inne trochę gorzej.
  Chcemy Was nauczyć, jak je wszystkie odkryć za pomocą Geocachingu - fascynującego przewodnika!

  Geocaching to międzynarodowa gra terenowa, która od 18 lat podbija stopniowo cały świat, w tym również Polskę.

  Gra, która pozwala połączyć odkrywanie ciekawostek z okolicy razem z aktywnością na świeżym powietrzu, naukę razem z zabawą, szacunek do środowiska naturalnego i wykorzystanie najnowszych technologii oraz wiele, wiele innych.

  Przez około 90 minut części teoretycznej (szkolenie) oraz 150 minut części praktycznej (spacer po dzielnicy) dowiesz się m.in:
  - Czym właściwie jest Geocaching?
  - Jak zacząć zabawę?
  - Gdzie szukać skarbów?

  Szkolenie przeznaczone jest dla każdego, bez względu na wiek (osoby niepełnoletnie powinny przyjść pod opieką dorosłych).

  Przyjdź wraz z bliskimi i znajomymi, na pewno nie pożałujecie!
  Koniecznie zabierz ze sobą naładowanego smartfona !!!

  Wstęp wolny!

  Zapisy:
  skarbyursusa@geocachingwarszawa.org
  lub w miejscu spotkania.

 • Jubileuszowy Piknik Rodzinny w Parku Czechowickim

  Jubileuszowy Piknik Rodzinny w Parku Czechowickim - Obrazek 1

  Jubileuszowy Piknik Rodzinny w Parku Czechowickim nie mógł się obyć bez udziału naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z występu naszych zespołów! KLIK!

 • Gość specjalny festynu szkolnego - profesor Andrzej Niwiński
  Gość specjalny festynu szkolnego - profesor Andrzej Niwiński - Obrazek 1

  Na nasz szkolny festyn w najbliższą sobotę przybędzie gość specjalny - profesor Andrzej Niwiński. Będzie okazja, żeby zamienić parę słów ze słynnym egiptologiem, kupić którąś z jego książek i otrzymać autograf!
  Tu kilka faktów przybliżających sylwetkę naszego szanownego gościa:
  Profesor Andrzej Niwiński urodził się w 1948 r. w Warszawie. Pod kierunkiem słynnego twórcy Polskiej Szkoły Archeologii Śródziemnomorskiej, prof. Kazimierza Michałowskiego ukończył studia i napisał doktorat (w 1979 r.). 
  Habilitował się 10 lat później na Uniwersytecie Warszawskim. 

  Obecnie jest profesorem w Zakładzie Archeologii Egiptu i Nubii Instytutu Archeologii UW, aktywnie uczestnicząc w dydaktyce nt. starożytnego Egiptu (prowadzi seminarium oraz wykłady z historii Egiptu, religii egipskiej, ikonografii oraz archeologii skalnej). Wykładał także na paryskiej Sorbonie i w College de France, w Turynie i Lille. 
  Od 1999 r. kieruje Misją Skalną w Deir el-Bahari w Luksorze. Jest międzynarodowym autorytetem w dziedzinie badań nad okresem XXI dynastii (XI–X w. p.n.e.), jak również w dziedzinie badań nad egipskimi sarkofagami i papirusami grobowymi. 
  Jest autorem ok. 200 publikacji, w tym 10 książkowych, naukowych i popularnych. Profesor Niwiński jest polskim przedstawicielem w Radzie Międzynarodowego Stowarzyszenia Egiptologów (International Association of Egyptologists), członkiem Francuskiego Stowarzyszenia Egiptologów (Société Française d’Égyptologie), a także prezesem założonego w 2001 r. Stowarzyszenia Miłośników Egiptu. 
  Obecnie kieruje przygotowaniami do wdrożenia nowego projektu związanego z ikonografią sarkofagów z okresu XXI dynastii.

 • Festyn szkolny "Starożytne cywilizacje"
  Festyn szkolny "Starożytne cywilizacje" - Obrazek 1

  Serdecznie zapraszamy na tradycyjny już festyn szkolny, który odbędzie się dnia 19 maja 2018 w godzinach 10.00-14.00.
  W tym roku festyn jest pod hasłem: "Starożytne cywilizacje: Egipt, Mezopotamia, Grecja i Rzym".
  Jak co roku będzie wiele atrakcji: 
  - zawody sportowe na hali: rzut oszczepem, zapasy i slalom ze zniczem olimpijskim
  - zagadki i ciekawostki starożytne
  - strzelanie z katapulty w mury Babilonu
  - malowanie na folii
  - tworzenie egipskich naszyjników
  - pisanie hieroglifami
  - labirynt Minotaura
  - przedstawienia naszych szkolnych zespołów teatralnych
  - tańce antyczne na sali gimnastycznej
  - wielka parada przebierańców czyli pokaz mody starożytnej
  - wiszące ogrody Semiramidy
  - wystawa waz greckich, naczyń z gliny, piramid egipskich i rzymskich mozaik (dzieła naszych uczniów)
  - stoisko z ziołami i innymi roślinami (do kupienia)
  - wata cukrowa
  i oczywiście kawiarenki z pysznym ciastem oraz "Tawerna u Demeter" z wybornymi specjałami, nie tylko greckimi...
  Zapraszamy do przebrania się w odpowiednie do tematu stroje (można za greckich i rzymskich bogów, faraonów, mumie, mitycznych herosów czy antycznych mędrców itp.).
  Szczegółowy plan atrakcji z podanymi godzinami i miejscem akcji będzie wisiał w kilku miejscach szkoły; będzie również ogłaszany na bieżąco przez megafon.
  Zapraszamy uczniów, rodziców, rodzeństwo... całe rodziny :)

 • Zapisy do świetlicy szkolnej na rok 2018/2019

  Zapisy do świetlicy szkolnej na rok 2018/2019 - Obrazek 1Świetlica szkolna informuje, że rodzice i opiekunowie dzieci, które będą korzystały z opieki w świetlicy szkolnej
  roku szkolnym 2018/2019 zobowiązani są do złożenia wypełnionej karty zgłoszenia dziecka do świetlicy najpóźniej do dnia 8 czerwca 2018 r. Druk można pobrać ze strony internetowej szkoły (zakładka świetlica), sekretariatu lub ze świetlicy. Prosimy rodziców i opiekunów o zapoznanie się z regulaminem i obowiązującymi procedurami w świetlicy szkolnej (zakładka świetlica). Lista dzieci przyjętych do świetlicy na rok szkolny 2018/2019 będzie wywieszona obok sekretariatu dnia 18 czerwca 2018 r.

 • Dzień otwarty Miasteczka Ruchu Drogowego

  Dzień otwarty Miasteczka Ruchu Drogowego - Obrazek 1Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na zajęcia z zakresu wychowania komunikacyjnego, które odbędą się 12 maja 2018 w godzinach 9:30 - 13:30 na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Sosnkowskiego 10. Zajęcia obejmować będą doskonalenie jazdy na rowerze oraz złożenie egzaminu uprawniającego do otrzymania karty rowerowej (przypominamy o zabraniu legitymacji szkolnej).

 • Laureat konkursu historycznego

  Laureat konkursu historycznego - Obrazek 1Paweł Małek z klasy 7i został laureatem XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922 O niepodległość i granice Rzeczypospolitej. Opiekunem Pawła była p. Grażyna Kłosińska. Gratulujemy!

 • Zebranie dla rodziców

  Zebranie dla rodziców - Obrazek 1W DNIU 10 MAJA (CZWARTEK) O GODZ. 18.00 ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE Z WYCHOWAWCAMI DLA RODZICÓW DZIECI PRZYJĘTYCH DO KLASY PIERWSZEJ DWUJĘZYCZNEJ I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO.

 • Akcja "Lato w mieście 2018"

   

  W roku szkolnym 2017/2018 akcja „Lato w mieście” w Szkole Podstawowej nr 11 zaplanowana jest od 25 czerwca 2018r. do 20 lipca 2018 r. (4 tygodnie wakacji.)
  W SP 383 akcja trwa od 23.07. do 10.08., a SP2 na Gołąbkach ul. Orłów Piastowskich od 13.08. do 31.08.2018r. 
  W ramach programu nasza placówka funkcjonuje przez pięć dni w tygodniu w godz. 7.00 - 17.00, zapewnia opiekę nad dziećmi.
  W placówce organizowane będą m.in. zajęcia sportowe, rekreacyjne, edukacyjne, muzyczne, plastyczne,komputerowe oraz aktywności poza placówką - wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne czy też spotkania z ciekawymi ludźmi. Zapisy uczestników na „Lato w Mieście 2018” planowane są od 17.05.2018 r od godz.12.00 do 29.05. do godz.12.00. Rejestracja (logowanie się) w systemie kandydatów. Pod adresem internetowym  www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl
  Udział jest bezpłatny. Podobnie jak w latach ubiegłych pobierana jest jedynie opłata za wyżywienie, wynosi ona 7 zł za ciepły posiłek. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły są zwolnieni z opłat za posiłki w wakacyjnych placówkach edukacyjnych na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły 

   

 • DYŻUR WAKACYJNY - INFORMACJA

  DYŻUR WAKACYJNY - INFORMACJA - Obrazek 1W tym roku szkolnym w naszej szkole nie będzie dyżuru wakacyjnego dla "zerówek". Chętni mogą skorzystać z dyżuru organizowanego przez przedszkola. Nabór prowadzony jest elektronicznie, zgodnie z zamieszczonym harmonogramem. Strona do logowania: warszawa-dyzury.pzo.edu.pl dostępna od 30 kwietnia do 14 maja. Do rekrutacji obowiazuje hasło wykorzystane w rekrutacji do "zerówki". W przypadku braku tego hasła zapraszamy do sekretariatu w celu wygenerowania nowego hasła.

 • Kwietniowa dyskoteka

  Kwietniowa dyskoteka - Obrazek 1

  Na kwietniowej dyskotece wszyscy bawili sie znakomicie! Dziękujemy Samorządowi za jej zorganizowanie i już nie możemy się doczekać następnej! Kliknij na obrazek, żeby zobaczyć więcej zdjęć!

 • Sukces naszych szachistów!

  Sukces naszych szachistów! - Obrazek 1 

  17 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 154 przy ul. Leśnej Polanki 63/65 odbył się Finał Zawodów  LI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Szachach Chłopców i Dziewcząt - kat. dzieci. Nasza drużyna w składzie: Michał Wolski 4a, Mateusz Żmuda 4a, Michał Zgorzelski 4a, Natalia Walewska 1b, Łucja Zgorzelska 2c, wywalczyła zaszczytne II miejsce i uzyskała tytuł wicemistrzów :) Uczniowie byli świetni! Gratulujemy Dzieciom, Rodzicom i p. A. Kądziołka - wspaniałemu Trenerowi.

 • Nabór do klas matematycznych

  Nabór do klas matematycznych - Obrazek 1 

  W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła planuje uruchomienie klas VII, które będą pracowały w oparciu o autorski program nauczania matematyki. Autorem programu jest dr hab. Wojciech Guzicki, matematyk, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego oraz nauczyciel matematyki w kilku szkołach. To właśnie dzięki jego pracy i wsparciu uczniowie gimnazjów im. S. Staszica, czy Przymierza Rodzin, osiągają doskonałe wyniki w matematyce. Teraz autorski program p. Guzickiego będzie realizowany również w naszej szkole. 

  Do jakich uczniów skierowany jest program? Dr hab. Guzicki przekonuje, że do młodzieży uzdolnionej matematycznie, ale nie tylko, gdyż matematyka przede wszystkim uczy logicznego i rozsądnego myślenia, a to przydaje się w wielu dziedzinach życia. Również tych, które z pozoru z matematyką nie są związane. Wszystkie osoby chętne do nauki w takiej klasie zachęcamy do zgłaszania się w sekretariacie szkoły lub do wychowawców.

 • Kuratoryjny konkurs matematyczny - laureaci
  Kuratoryjny konkurs matematyczny - laureaci - Obrazek 1

  W tym roku aż troje uczniów naszej szkoły odniosło sukces w Konkursie Kuratoryjnym z matematyki. Laureatami zostali: Aleksandra Główka, Filip Kopyt i Erwin Trynkus (wszyscy z klasy 7a). Gratulacje!

 • Laureat Olimpiady Języka Angielskiego Gimnazjalistów

  Laureat Olimpiady Języka Angielskiego Gimnazjalistów - Obrazek 1

  Laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Gimnazjalistów został Erwin Trynkus z klasy 7a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Sukcesy naszych informatyków

  Sukcesy naszych informatyków - Obrazek 1Finalistą Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego "Minilogia" w roku szkolnym 2017/2018 został Filip Kopyt z klasy 7a. 
  W dzielnicowym konkursie "Mały informatyk"
  I miejsce zajął Tymon  Włodarczyk  kl.3d, a wyróżnienie zdobyła Tosia Bućko kl.3d W Dzielnicowym Konkursie "Mistrz Klawiatury" I miejsce zajęła Julka Kąsowska, a wyróżnienie zdobyła Tosia Białek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • XXXIII Rajd SZLAKIEM NASZEJ HISTORII

  XXXIII Rajd SZLAKIEM NASZEJ HISTORII - Obrazek 1

  Wszystkich uczniów klas 0-VII zapraszamy do udziału w rajdzie historycznym SZLAKIEM NASZEJ HISTORII, który odbędzie się w sobotę 21 kwietnia 2018r. Początek rajdu o godz. 9:30. Wyruszamy z naszej szkoły.  Liczymy na pomoc rodziców w zorganizowaniu opieki nad dziećmi podczas Rajdu. Szczegółowych informacji uczniom kl. 0-III udzielają wychowawcy klas oraz koordynatorzy akcji: p.Grażyna Kłosińska, p.Beata Deluga (kl. IV-VII), p.Krystyna Kotowska, p.Małgorzata Mikołajczyk, p. Joanna Mateńko ( kl. 0-III). Ważne informacje w pliku do pobrania! XXXIII_RAJD.docx

strona: