13.11.2018 r. po raz pierwszy w Warszawie zostal zorganizowany konkurs dla dzieci dyslektycznych i z problemami mowy pt. "Nasza Ojczyzna w wierszach i piosenkach" . Uczennica kl.2d Klara Bąk za piękne wykonanie piosenki "Płynie Wisła płynie" zdobyła wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy!
Aktualności
Warszawski konkurs "Nasza Ojczyzna w wierszach i piosenkach"
Protokół z konkursu literackiego NASZA NIEPODLEGŁA
Protokół z konkursu literackiego NASZA NIEPODLEGŁA realizowanego w ramach szkolnego projektu Polska Niepodległa 1918-2018 100 lat NiepodległościJury w składzie: Renata Talarek i Jolanta Dobrzyńska przyznało następujące nagrody: W kategorii poezja klas IV-VIII: I miejsce: Marta Paśniczek klasa VIIi II miejsce: Nadia Korśniewicz klasa VIIi
W kategorii proza klas IV-VIII: I miejsce: Mikołaj Pasztaleniec klasa IVc II miejsce: Jakub Wrzodak klasa VIIi, II miejsce: Jan Skalski klasa Vi III miejsce: Otylia Wieczorek klasa VIb
Gratulujemy!
Jolanta Dobrzyńska Renata Talarek
Regulamin Dzielnicowej Olimpiady Polonistycznej
Zapraszamy do udziału w Dzielnicowej Olimpiadzie Polonistycznej 2019 uczniów klas V-VIII oraz 3 gimnazjum. Regulamin można znaleźć poniżej. Organizatorki: Hanna Sabała i Agata Lenarcik
Strrraszny konkurs plastyczno-językowy
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 4-7 do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy plakat anglojęzyczny z okazji Halloween. Nazwa konkursu ,,My scary Halloweenface make up" . Prace w formacie A4 mają zawierać wizerunek twarzy fantastycznie ucharakteryzowanej w stylu tego święta. Technika wykonania pracy dowolna. Prace można przygotowywać indywidualnie lub w zespołach 2-osobowych. Termin oddania prac upływa 10 listopada br. Autor/autorzy najlepszej pracy zostaną nagrodzeni. Wszystkie prace zostaną wyeksponowane w holu szkoły. Wszelkich dodatkowych informacji na temat konkursu udziela p. Ewa Żołnowska-Najar lub p.Grzegorz Ogonowski- nauczyciele języka angielskiego.Prace prosimy przynosić do sali 29 A, 19 lub do pokoju nauczycielskiego.
PROTOKÓŁ XIII DZIELNICOWEGO KONKURSU KRASOMÓWCZEGO "BOHATEROWIE NASZEJ NIEPODLEGŁEJ"
Jury w składzie: Bożenia Iwaniukowicz – przewodnicząca, Janina Romanowska, Magorzata Paśniczek, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria klas I-III
I miejsce: Maja Maleszewska SP11
II miejsce: Ada Paśniczek SP11, Amelia Janus SP11
III miejsce: Jaśmina Płocharska SP2
Wyróżnienie: Filip Pisarzewski SP2
Kategoria klas IV-VIII
I miejsce: ex. Zuzanna Wiernicka SP11, Marta Bilska SP4
II miejsce: Małgorzata Konowrocka SP11
III miejsce: Barbara Jaracz SP11
Wyróżnienie: Zofia Chmielowska SP11.
Do uroczystej prezentacji oracji zapraszamy dnia 10.11.2018 r. w DK Arsus na godz. 16:00: Maję Maleszewską, Adę Paśniczek, Amelię Janus, Jaśminę Płocharską, Zuzannę Wiernicką, Martę Bilską, Małgorzatę Konowrocką i Barbarę Jaracz. Serdeczne gratulacje!
Mazowieccy stypendyści
Jest nam miło poinformować, że troje uczniów naszej szkoły zostało stypendystami w programie Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka. Stypendia Marszałka województwa mazowieckiego otrzymali Ola Główka, Erwin Trynkus i Filip Kopyt. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zaproszenie na film o Irenie Sendlerowej
Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddzial Ochota i Burmistrz Dzielnicy Ochota z okazji Roku Ireny Sendlerowej zapraszają na pokaz filmu oraz spotkanie z jego producentem i założycielem Fundacji Mam Marzenie, Piotrem Piwowarczykiem: W IMIĘ ICH MATEK. Historia Ireny Sendlerowej sobota 20 października, godzina 16:00, pawilon "Pod Okiem", ul. Grojecka 79. WSTĘP WOLNY!
Wyniki szkolnego etapu konkursu krasomówczego
Dnia 15 października 2018r. odbył się I etap Konkursu Krasomówczego realizowanego w ramach szkolnego projektu 100 na 100 dla NIEPODLEGŁOŚCI. Uczniowie naszej szkoły prezentowali przygotowane oracje na jeden z wybranych tematów: Co to znaczy kochać Ojczyznę…? (kl. I-III); Oracja prezentująca sylwetki wybitnych Polaków związanych z dążeniami wolnościowymi i walką o niepodległość Ojczyzny (kl. IV-VIII). Jury oceniało oryginalność i pamięciowe opanowanie oracji, swobodę posługiwania się barwnym językiem, a także umiejętność zaciekawienia słuchaczy. Do II etapu konkursu zakwalifikowały się: Ada Paśniczek 2i, Maja Maleszewska 3i, Amelia Janus 3i, Zofia Chmielowska 4c, Barbara Jaracz de Czartoszewska 6d, Lucyna Czubak 6c, Małgorzata Konowrocka 6c, Zuzanna Wiernicka 7i, Marta Paśniczek 7i. Serdecznie gratulujemy!Życzymy powodzenia podczas II etapu konkursu, który odbędzie się 17 października 2018r. w Domu Kultury MIŚ. Trzymamy kciuki!
Organizatorzy: Magda Kwiatkowska, Jolanta Dobrzyńska, Renata Talarek, Jadwiga Winiarz.
Dzień Edukacji Narodowej 2018
Wszystkim pracownikom oświaty życzymy dużo usmiechu i zasłużonego relaksu :)
Konkurs dla klas II i III "Rymowanki o Naszym Kraju"
Zapraszamy uczniów klas II i III do udziału w konkursie "Rymowanki o Naszym Kraju", organizowanym w ramach projektu szkolnego "Polska Niepodległa 1918-2018 100 Lat Niepodległości". Rymowanki o długości od 2 do 8 wersów należy wysyłać na adres sp11warszawa@gmail.com (lub zgłaszać się do wychowawcy). Mail powinien również zawierać imię i nazwisko autora i klasę. Termin zgłoszeń upływa 5 listopada. Najlepsze rymowanki zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły. Liczymy na samodzielność i kreatywność uczestników!
Konkurs "Mapa miejsc pamięci mojej małej Ojczyzny"
Na mapie Ursusa (wydrukowanej z Internetu lub innej np. narysowanej własnoręcznie) w odpowiednich miejscach nanieś za pomocą znaków punktowych miejsca pamięci, które są jednocześnie głazami narzutowymi (eratykami). Każdy z głazów opisz – rodzaj skały, jego wielkość, miejsce, gdzie się znajduje oraz podaj informację komu bądź czemu jest poświęcony. Każdy z głazów sfotografuj, a zdjęcie dołącz do mapy. Mapa powinna mieć legendę, więc ją wykonaj. Dodatkowe punkty będą doliczone, jeśli mapa będzie opatrzona w skalę. Dołącz informację o źródłach wiedzy (np. adresach stron internetowych, tytułach wydawnictw), z których korzystałeś. Pracę oddaj w terminie do 30 listopada 2018 do p. Urszuli Wichowskiej (sala nr 15 lub pokój zastępców, w razie problemów swojemu wychowawcy). Zapraszamy do udziału, więcej szczegółów poniżej!
Szkolny konkurs literacki "Nasza Niepodległa"
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie literackim, którego tematyka koncentruje się wokół Naszej Ojczyzny oraz wydarzeń związanych z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs skierowany jest do uczennic i uczniów klas I- VIII Szkoły Podstawowej nr 11 w Warszawie. Uczestnicy konkursu piszą pracę na jeden z poniższych tematów: 1. Kiedy myślę Ojczyzna… 2.Postać historyczna związana z odzyskaniem przez Polskę niepodległości jako wzór osoby godnej naśladowania. 3.Czy bycie patriotą w dobie SMS- ów jest trendy? 4.Baśniowy kraj – Polska. Termin składania prac konkursowych: 22 października 2018 r. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu można znaleźć poniżej.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole
W piątek 28 września po raz kolejny świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia młodsi uczniowie sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśrod swoich starszych kolegów, nauczycieli a nawet rodziców. Delegacja uczniów wybrała się też do ursuskiego ratusza. Wladze gminy również zasłużyły na odznakę eksperta tabliczki mnożenia! Relacje z tego wyjatkowego dnia w formie komiksu można obejrzec pod adresem: http://www.toondoo.com/
ViewBook.toon?bookid=702443
XIII Szkolny Konkurs Krasomówczy "100 na 100 dla Niepodległej".
15 października zapraszamy do udziału w XIII Szkolnym Konkursie Krasomówczym. W tym roku szkolnym konkurs realizowany jest w ramach projektu "100 na 100 dla Niepodległej".
Adresowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w dwóch kategoriach: klasy I – III i klasy IV – VIII. Uczestnicy przygotowują orację na jeden z tematów:
KLASY I-III Co to znaczy kochać Ojczyznę…?
KLASY IV-VIII Oracja prezentująca sylwetki wybitnych Polaków związanych
z dążeniami wolnościowymi i walką o niepodległość Ojczyzny.
Szczegółowe informacje i regulamin konkursu moż na znaleźć poniżej.
MUZYCZNA JESIEŃ 2018
W dniach 13 i 16 listopada 2018 roku odbędzie się VIII Mazowiecki Festiwal Piosenki z Dobrym Tekstem "Muzyczna Jesień". Warunkiem uczestnictwa w festiwalu jest nadesłanie e-mailem, faxem lub pocztą do dnia 31.10.2018r. wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia. Serdecznie zapraszamy! Szczegółowe informacje, regulamin i karta zgloszenia znadują się w zakładce MUZYCZNA JESIEŃ 2018
Ursus dla Niepodległej
W setną rocznicę odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny, szkoły i przedszkola z Dzielnicy Ursus, w dniu 22 września 2018r. organizują festiwal oświatowy pod hasłem „Ursus dla Niepodległej”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym przemarszu oraz atrakcjach przygotowanych dla Państwa przez dzieci i młodzież do parku Hassów.
Zajęcia szachowe w szkole
Informacje o zajęciach szachowych w szkole oraz deklarację uczestnictwa mozna znaleźć w zakładce Szachy
Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019
W DNIU 3 WRZEŚNIA 2018r (mała sala gimnastyczna)
godz. 08.00 klasy VIII godz. 08.30 klasy VII
godz. 09.00 klasy VI godz. 09.30 klasy V
godz. 10.00 klasy IV godz. 10.30 klasy III
godz. 11.00 klasy II godz. 11.30 klasy I
Informacja o zebraniach z rodzicami
W dniu 3 września odbędą się zebrania z rodzicami klas:
„0”, I, IV i VII o godz. 18.00
Uwaga wyjątek:
-zebranie klasy I b odbędzie się o godz. 19.00
-zebranie klasy IVi odbędzie się w dniu 04.09.18r. o godz. 18.00
Informacja o zebraniach pozostałych klas zostanie podana przez wychowawców w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.
Świetlica - informacja o zebraniu
W dniu 3 września 2018r. o godz. 17.30 na stołówce szkolnej odbędzie się zebranie z kierownikiem świetlicy dla rodziców dzieci przyjętych do klasy „0” i klas I.
Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych rodziców.
Archiwum Aktualności