• „ Mali wielcy odkrywcy”

• W roku szkolnym 2023/2024 oddziały przedszkolne z naszej szkoły uczestniczyły w Programie Oświatowym „ Mali wielcy odkrywcy”.

Program miał na celu przybliżyć dzieciom wiedzę w trzech zakresach:

Etap I – energia

Etap II – ekologia

Etap III - rośliny

Uczniowie dowiedzieli się, gdzie w przyrodzie można znaleźć energię, co to jest energia  elektryczna i kinetyczna, jak oszczędzać prąd oraz wodę, w jaki sposób dbać o planetę Ziemię. Uczyliśmy się segregować śmieci i ponownie je wykorzystać. Sprawdzaliśmy jakie jest zanieczyszczenie powietrza i co na nie wpływa. Robiliśmy ekologiczny plastik i masę papierową. Obserwowaliśmy wzrost roślin, sprawdzaliśmy co jest potrzebne do ich uprawy, co to jest gleba, pestki i nasiona. Przy ogromie wiedzy jaką zdobyliśmy świetnie się bawiliśmy. Każdy uczeń miał możliwość eksperymentować i doświadczać świata z bliska.

Jesteśmy wdzięczni za możliwość udziału w projekcie i załączamy fotorelację z zajęć w klasie 0i z panią Edytą Wernicką

• ul. Keniga 20