• Relacja ze spotkania ze świadkiem historii – Anną Stupnicką-Bando

• Z radością informujemy, że w dniu 24 maja 2024 roku odbyło się wyjątkowe spotkanie ze świadkiem historii, Anną Stupnicką-Bando, znaną również jako Anna Bożenna Bando, ps. „Anka”.

Anna Stupnicka-Bando, urodzona 23 lutego 1929 roku w Końskich, jest polską lekarką, a od 2014 roku pełni funkcję prezes Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Jej życie i działalność są żywym świadectwem odwagi i poświęcenia w trudnych czasach.

Podczas spotkania:

• Świadectwo historii: Uczestnicy mieli okazję usłyszeć niezwykłe historie i doświadczenia z okresu II wojny światowej, którymi podzieliła się pani Anna. Jej relacje były pełne emocji i refleksji nad trudnymi wyborami oraz heroicznymi czynami.

• Inspiracja i edukacja: Spotkanie stało się źródłem inspiracji dla wszystkich obecnych, szczególnie dla młodszych pokoleń. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań, co pozwoliło na głębsze zrozumienie historii i jej wpływu na współczesność.

Jesteśmy wdzięczni pani Annie Stupnickiej-Bando za podzielenie się swoją historią i za inspirację, jaką przyniosła wszystkim uczestnikom spotkania. Jej życie i działalność przypominają nam o wartości odwagi, empatii i poświęcenia.

Razem uczmy się z przeszłości, aby budować lepszą przyszłość!

• Zgłoszenie dziecka do świetlicy na rok szkolny 2024/2025

• Szanowni Państwo,

Bardzo prosimy wszystkich rodziców/opiekunów uczniów z klasy 1, którzy rozpoczną edukację w naszej szkole w nowym roku szkolnym 2024/2025, chcących skorzystać z opieki świetlicy w nowym roku szkolnym  o dostarczenie do sekretariatu szkolnego wypełnionej KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETYLICY NA NOWY ROK SZKOLNY. Druk mogą Państwo pobrać z naszej strony internetowej lub sekretariatu szkolnego.Wypełniony dokument prosimy o dostarczenie do sekretariatu do dnia 21 czerwca 2024 r.

Karta_zgloszenia_dziecka_do_swietlicy_szkolnej_2024_-_2025.doc

• Podsumowanie konkursów

• Dnia 06.06.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy I Dywizji Kościuszkowskiej w Warszawie odbyła się gala finałowa wojewódzkich konkursów organizowanych przez nauczycieli SP11: III Konkursu Literackiego ,,Scriptor", III Konkursu Chemicznego "Molekuła" i III Konkursu Biologicznego "Świstak", II Konkursu Historycznego ,,O tempora, o mores…”, I Konkursu Ortograficznego klas 3 oraz II Powiatowego Konkursu Mitologicznego ,,Mitoznawca”. Przedsięwzięcia te objęte zostały honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Ursus i Radę Dzielnicy Ursus. Wręczanie nagród i wyróżnień odbyło się przy udziale pani Anety Wachnickiej – wiceburmistrz Dzielnicy Ursus i wicedyrektor SP11 pani Marzeny Trynkus. Podczas uroczystości zostały też wręczone nagrody uczniom naszej szkoły wyróżnionym w XXXVII Ogólnopolskim Konkursie "Mój Las". Galę uświetniły występy Chóru SP 11 pod kierownictwem p. Anny Kałużnej

• Spotkanie z pisarką

• 17 maja nasza biblioteka szkolna zaprosiła na spotkanie z uczniami klas 1-3 pisarkę, Panią Izabellę Agaczewską.

Autora w swoich książkach dla dzieci ,,Sanatorium Cudów", ,,Magiczny Eliksir", ,,Latawiec" opisuje wzruszające historie, a jej bohaterowie uczą młodych czytelników empatii, bezinteresownej pomocy, prawdziwej przyjaźni,wsparcia a przede wszystkim zaufania.

Nic więc dziwnego,że po książki autorki sięgają nie tylko dzieci, ale również rodzice i nauczyciele, chcąc przekazać młodzieży wartości uniwersalne.

Na spotkanie z pisarką uczniowie przygotowali wspaniałe prace plastyczne i plakaty ilustrujące jej książki, co sprawiło Pani I.Agaczewskiej wiele radości.

Autorka opowiadała uczniom o początkach swojej literackiej kariery, o pracy w szkole, a nawet o swojej rodzinie i oczywiście o ukochanym Krakowie. Odpowiadała na wiele pytań, które młodzi czytelnicy jej zadawali. Na koniec spotkania, pisarka rozdawała autografy i wpisywała dedykacje do swoich książek, po które ustawiła się długa kolejka.

To było bardzo interesujące spotkanie. Dziękujemy Pani Izabelli Agaczewskiej za wizytę w naszej szkole i zapraszamy ponownie!

• HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 W DNIU 21 CZERWCA 2024r.

• godz. 8.00- klasy VI   /sala gimnastyczna/

godz. 8.30- klasy III   /hala sportowa/