Aktualności
Informacja o stypendium
Informacja
Rozporządzenie RM z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii - Dz.U. poz.1356, 1393, 1425 i 1484 oraz ost. zm. poz. 1505-------§ 24. 1. Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 110, 284, 568, 695 i 1087), ust i nosa:2) w miejscach ogólnodostępnych, w tym:
c) w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny,
3. Obowiązku określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku:15 ) uczniów i dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym oraz osób zatrudnionych w przedszkolu, szkole lub placówce oświatowej – na ich terenie, chyba że kierujący takim podmiotem postanowi inaczej.
List
Zapraszamy do zapoznania się z listem Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
Informacja o ubezpieczeniu
W bieżącym roku szkolnym ubezpieczenie uczniów warszawskich szkół odbywać się będzie w ramach jednolitego Warszawskiego Programu NNW. Zapoznać się z ofertą i przystąpić do programu można poprzez stronę https://nnw24.pl/.
Pliki ze szczegółowymi informacjami można pobrać z zakładki Dokumenty
Zebranie świetlicy - zmiana!!!
Drodzy Rodzice, zebranie świetlicy szkolnej odbędzie się jednak o godz. 17.00.
Chcemy, aby Państwo mogli w nim uczestniczyć oraz zdążyli na zebrania z wychowawcami.
UWAGA RODZICE !
W roku szkolnym 2020 /2021 świetlica szkolna jest czynna od 7.00 do 17.30. Jest to decyzja Biura Edukacji.
Uczniowie o godz. 7.00 idą bezpośrednio do swoich świetlic, o godz. 17.00 przechodzą na dyżur do świetlicy klas III.
SZKOŁA W CHMURZE Microsoft
Drodzy Rodzice, świetlica szkolna zaprasza na zebranie 1 września 2020 r. o godz.17.30, które odbędzie się w stołówce szkolnej.
Zebranie jest szczególnie dla rodziców uczniów z oddziałów przedszkolnych oraz klas I.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Witamy w nowym roku szkolnym!
Rozpoczęcie roku na ten moment planujemy zrobić na świeżym powietrzu, bez wchodzenia uczniów do szkoły. Wychowawcy będą czekali na nich na boisku.
Godziny spotkań:
godz. 8.00 klasy 7-8
godz. 9.00 klasy 5-6
godz. 10.00 klasy 3-4
godz. 11.00 klasy 1-2Gdyby się okazało, że prognoza pogody jest niekorzystna, rozpoczęcie zrobimy w szkole, każda z klas będzie miała do dyspozycji jakąś salę. Prosimy, by uczniowie mieli ze sobą maseczki lub przyłbice zasłaniające nos i usta. Życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym!
Zebrania z rodzicami
1 września
klasa 0a s. 13 godz. 18.00
0b s. 14 godz. 17.45
0c s. 11 godz. 17.45
0d s. 12 godz. 18.15
0e s. 10 godz. 18.00
klasa 1i s. 16 godz. 18.15
klasa 4a s. 9 godz. 17.30
4b s. 15 godz. 17.30
4c s. 18 godz. 18.00
4i s. 17 godz. 17.45
2 września
klasa 1a s. 2 godz. 18.00
1b s. 12 godz. 18.15
1c s. 11 godz. 18.00
Zebrania pozostałych klas odbywać się będą w kolejnych dniach (fizycznie lub online), w terminach ustalonych przez wychowawców.
Procedury obowiązujące w szkole
od 1 września 2020
W szkole obowiązuje zasada zakrywania nosa i ust
oraz dezynfekcji rąk w momencie wchodzenia do niej.Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji.
Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie powinni przestrzegać aktualnych przepisów dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły. Obowiązują przy tym następujące zasady:
1. Jeden opiekun z dzieckiem/dziećmi
2. Zachowanie dystansu do kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi - min. 1,5m
3. Zachowanie dystansu do pracowników szkoły - min. 1,5m
4. Przestrzeganie obowiązujących przepisów związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk przed wejściem do szkoły).
W przypadku, gdy konieczny jest kontakt opiekuna ze szkołą, rekomendowany jest kontakt telefoniczny lub mailowy. Przychodzenie do szkoły należy ograniczyć do niezbędnego minimum, a jeśli sprawa wymaga wizyty w szkole (np. pilnego spotkania z wychowawcą), podczas niej należy przestrzegać obowiązujących przepisów związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym. Do szkoły może przyjść osoba bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji.Organizacja zajęć i pobyt uczniów w szkole:
1. Obowiązują różne wejścia do szkoły:
- klasy 0-4 – wejście od ul. Keniga
- klasy 5-8 – wejście od strony szatni klas starszych
2. Po wejściu do szkoły uczniowie mają obowiązek zdezynfekowania bądź umycia rąk. W szkole obowiązuje zakrywanie ust i nosa (noszenie maseczek jest obowiązkowe we wszystkich przestrzeniach wspólnych – korytarze, klatki schodowe, szatnie, toalety, biblioteka, stołówka itp.)
3. Obowiązują różne pomieszczenia funkcjonujące jako szatnia:
- klasa 0 (3 grupy) – szatnia w świetlicy dla zerówek
- klasa 0 (2 grupy) – szatnia w korytarzu szatni klas 1-3
- klasy 1-3 – szatnia klas 1-3 od Keniga
- klasy 4 – przebieralnie na w-f przy hali sportowej
- klasy 5-8 – szatnie klas starszych
Przebywanie w szatni uczeń powinien ograniczyć do niezbędnego minimum, nie wolno tam przesiadywać przed i po lekcjach oraz na przerwach.
4. Każda klasa ma przypisaną określoną salę lekcyjną na zajęcia dydaktyczne. Zmieni salę tylko na zajęcia wychowania fizycznego, informatyki i języka obcego w grupach. Uczniowie przebywają w tej sali również podczas przerw. Wychodząc z sali (np. do toalety, biblioteki, stołówki) zakrywają usta i nos.
5. Do szkoły uczniowie powinni przychodzić punktualnie, ale nie za wcześnie. Nie powinni przebywać w przestrzeni szkoły poza wyznaczoną salą lekcyjną.
6. Są zróżnicowane godziny rozpoczęcia lekcji ze względu na konieczność ograniczenia kontaktu w dużych grupach.
7. Ze stołówki i biblioteki uczniowie korzystają w ściśle określonych godzinach wyznaczonych dla poszczególnych grup.
8. Sale lekcyjne będą często wietrzone i dezynfekowane.
9. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
10. Uczniowie mają posiadać własne przybory i inne przedmioty niezbędne do nauki. Nie powinni wymieniać się nimi między sobą.
Procedury obowiązujące pracowników szkoły
1. Przy wejściu do budynku szkoły jest informacja o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcja użycia środka dezynfekującego. Wszyscy wchodzący mają obowiązek dezynfekowania rąk.
2. Rekomendujemy rodzicom kontakt telefoniczny lub mailowy bez konieczności przychodzenia do szkoły (tylko w uzasadnionych przypadkach).
3. Do pracy mogą przychodzić wyłącznie osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
4. Konieczna jest dezynfekcja sprzętów w salach lekcyjnych każdego dnia po zajęciach.
5. Konieczne jest częste wietrzenie sal.
6. W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a jeśli to możliwe po każdych zajęciach.
7. Podczas realizacji zajęć, w tym wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.
8. Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły.
9. Personel kuchenny i pracownicy administracji i obsługi powinni ograniczyć kontakt z uczniami i nauczycielami.
10. Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, by robili to uczniowie, szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu z toalety.
11. W toaletach znajdują się plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji – instrukcje dezynfekowania rąk.
12. Zużyte maseczki i rękawice jednorazowe należy wyrzucić do odpowiednich, przeznaczonych na takie odpady, pojemników.
13. Wspólne przestrzenie szkoły – sale, korytarze, klatki schodowe, toalety – będą często sprzątane i dezynfekowane.Postępowanie w razie podejrzenia zakażenia
1. Będzie przygotowane pomieszczenie lub wydzielony obszar, wyposażony w płyny dezynfekujące, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku zaobserwowania objawów chorobowych.
2. Pracownik szkoły, w przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów choroby zakaźnej, powinien pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki medycznej, aby uzyskać poradę medyczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić na 999 lub 112 i poinformować, że może być zarażony koronawirusem.
3. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych powinien on skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną.
4. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik z infekcją dróg oddechowych, bezzwłocznie należy poddać gruntownemu sprzątaniu i zdezynfekować powierzchnie dotykowe oraz zastosować się do indywidualnych zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
5. W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły należy zastosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.
UWAGA!!!!
Ze względu na przedłużający się remont w placówce sekretariat przyjmuje interesantów codziennie w godzinach od 9 do 15 w sali numer 6.
Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem: 513144724.
KLASY PIERWSZE W SP 11
Co warto kupić dziecku przed rozpoczęciem roku szkolnego?
1. Lekki (!) plecak
2. obuwie na zmianę (z jasną podeszwą)+worek
3.strój gimnastyczny (spodenki i koszulka bawełniana)+ worek
4.pojemnik na drugie śniadanie
5. piórnik z wyposażeniem (ołówki, gumka, temperówka z pojemnikiem, klej w sztyfcie, bezpieczne i skuteczne nożyczki, linijka)
6.kredki świecowe bambino w trwałym pudełku ( dobrze się sprawdza mydelniczka)
7. niewielki komplet kredek ołówkowych.
WAŻNE – podpisujemy wszystko, co się da i pamiętamy, że będzie to nosić nasze dziecko- kontrolujemy więc wagę przyborów.
INFORMACJA!!!
Dla oddziałów przedszkolnych nie organizujemy uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.
Dnia 1 września dzieci mogą korzystać z zajęć w świetlicy szkolnej.- Po południu, 1 września wychowawcy oddziałów przedszkolnych spotykają się z Rodzicami i omawiają wszystkie sprawy organizacyjne. Szczegółowe informacje o spotkaniach – w drugiej połowie sierpnia.
- Do wyposażenia uczniów naszej szkoły należy Dzienniczek Sześciolatka SP 11 - ok. 5 zł oraz krawat do szkolnego stroju galowego – ok. 25 zł
Co warto kupić dziecku przed rozpoczęciem roku szkolnego?
- lekki (!) plecak
- obuwie na zmianę (na jasnej podeszwie) w worku
- strój gimnastyczny ( spodenki i koszulka bawełniana)
- pojemnik na drugie śniadanie
- piórnik z wyposażeniem (ołówki, gumka, temperówka z pojemnikiem, klej w sztyfcie, bezpieczne i skuteczne nożyczki)
- kredki świecowe „bambino” w trwałym pudełku – dobrze sprawdza się mydelniczka
- kredki ołówkowe
WAŻNE! Podpisujemy dziecku wszystko, co się da!
UWAGA!!!!!
Od 29 czerwca do 10 lipca sekretariat przyjmuje interesantów w sali nr 6 (wejście od ulicy Keniga).
Od 13 lipca do 14 sierpnia sekretariat będzie pracował zdalnie w związku z przeprowadzanym remontem w placówce. W tym czasie możliwy jest kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 513 144 724. W każdy poniedziałek w godzinach od 10:00 do 12:00 w sali numer 6 będą odbywały się dyżury pracownika szkolnego.
Od 17 sierpnia sekretariat będzie pracował normalnie.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
Rekrutacja uzupełniająca do klasy VII dwujęzycznej
Od 06 lipca zostaje uruchomiony nabór uzupełniający do klasy dwujęzycznej. Kryteria naboru znajdują się w systemie pod adresem https://warszawa-dwujezyczne.pzo.edu.pl/duo-parents/main.action.
Nabór opiera się na wynikach uzyskanych na świadectwie klasy 6 z przedmiotów: język polski, język angielski oraz matematyka (oceny w przeliczeniu na punkty). Dodatkowo punktowane są świadectwa z wyróżnieniem.
Nabór do klas matematycznych
W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła planuje uruchomienie klas VII, które będą pracowały w oparciu o autorski program nauczania matematyki. Autorem programu jest dr hab. Wojciech Guzicki, matematyk, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego oraz nauczyciel matematyki w kilku szkołach. To właśnie dzięki jego pracy i wsparciu uczniowie osiągają doskonałe wyniki w matematyce. Teraz autorski program p. Guzickiego jest realizowany również w naszej szkole.
Do jakich uczniów skierowany jest program? Dr hab. Guzicki przekonuje, że do młodzieży uzdolnionej matematycznie, ale nie tylko, gdyż matematyka przede wszystkim uczy logicznego i rozsądnego myślenia, a to przydaje się w wielu dziedzinach życia. Również tych, które z pozoru z matematyką nie są związane. Wszystkie osoby zainteresowane nauką w takiej klasie zachęcamy do zgłaszania się w sekretariacie szkoły lub do wychowawców.
Lato w mieście 2019/2020
Szanowni Państwo !
Od 08.06.2020r ruszyły zapisy na akcję "Lato w mieście 2020".
Wszystkie informacje znajdziecie Państwo pod adresem:
http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/zapisz-swoje-dziecko-na-lato-w-mie-cie
W SP2 ul.Orłów Piastowskich zajęcia w ramach akcji, odbywać się będą od 29 czerwca do końca lipca.
Następnie w SP 383. W Sp11 akcji "Lato w mieście" nie będzie ponieważ są remonty łazienek.
Wyniki I Dzielnicowego Konkursu Bibliotecznego "Czytania Czar"
Jury w składzie: Jolanta Gołasiewicz – przewodnicząca, Agnieszka Poszepczyńska, Renata Talarek, Monika Balcerzak dnia 02.06 postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria klas I-III: I miejsce: Karol Bąk SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II, II miejsce: Kamil Kowalski SP nr 11 im. Żołnierzy I Dywizji Kościuszkowskiej, III miejsce: Lilliana Lach SP nr 11 im. Żołnierzy I Dywizji Kościuszkowskiej, Wyróżnienie: Barbara Król SP nr 4 im. Władysława Broniewskiego, Daniel Szybeler SP nr 11 im. Żołnierzy I Dywizji Kościuszkowskiej, Wojciech Kuldanek SP nr 11 im. Żołnierzy I Dywizji Kościuszkowskiej Kategoria klas IV-VIII: I miejsce: Zofia Bielańska SP nr 4 im. Władysława Broniewskiego, II miejsce: Julia Siecińska SP nr 360, III miejsce: Natalia Sienkiewicz SP nr 11 im. Żołnierzy I Dywizji Kościuszkowskiej, Wyróżnienie: Tomasz Palczewski SP nr 4 im. Władysława Broniewskiego
Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do 25 czerwca do sekretariatów poszczególnych szkół. Serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy
Dzielnicowe konkursy polonistyczne
Szanowni Państwo , Szanowni Uczniowie! Informujemy, że XVI Dzielnicowa Olimpiada Polonistyczna nie została rozstrzygnięta i uczniowie otrzymają 26.06 podziękowania i dyplomy laureatów II etapu . Natomiast III etap Dzielnicowego Turnieju Baśniowego "Baśniomistrz" odbędzie się 30.10.2020r. (termin zostanie potwierdzony!) i dopiero wtedy wyróżnieni uczniowie otrzymają nagrody. Do III etapu Baśniomistrza zakwalifikowali się następujący uczniowie: (przygotowują prezentację słowną, regulamin):
1.Martyna Jagla SP 2
2.Weronika Rarot SP 2
3. Filip Leszczyński SP 2
4. Dominika Rychlak SP4
5. Adam Reichman SP 360
6. Aleksandra Radej SP 360
7. Urszula Tarabasz SP 360
8. Matylda Krakówka SP 11
9.Tymon Włodarczyk SP 11
10.Wiktoria Wróblewska SP 11
11.Natalia Sienkiewicz SP 11
12. Adrianna Pindakiewicz SP 11
Z poważaniem organizatorki konkursów
Hanna Sabała, Renata Talarek, Agata Lenarcik
Procedury obowiązujące na egzaminie klas ósmych
Procedury_obowiazujace_na_egzaminie_klas_osmych.docx
INFORMACJE OGÓLNE
1. Wtorek 16 czerwca, godz. 9.00, egzamin z języka polskiego – trwa 120’ (dla uczniów z dostosowaniem warunków do 180’)
2. Środa 17 czerwca, godz.9.00, egzamin z matematyki – trwa 100’ (dla uczniów z dostosowaniem warunków do 150’)
3. Czwartek 18 czerwca, godz. 9.00, egzamin z języka obcego – trwa 90’ (dla uczniów z dostosowaniem warunków do 135’)
4. Wychowawca odpowiednio wcześnie poinformuje uczniów, w których salach piszą egzamin.
PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU
1. Uczeń powinien posiadać ze sobą maseczkę chroniącą usta i nos.
2. Uczeń powinien przynieść ze sobą legitymację szkolną, własne przybory do pisania (czarny długopis nie żelowy, linijkę, cyrkiel, ołówek, kątomierz, ekierkę (nie może ich pożyczać od innych). Na egzaminie nie wolno używać kalkulatorów.
3. Cudzoziemcy, którym jako sposób dostosowania przyznano możliwość korzystania ze słownika dwujęzycznego, są zobowiązani przynieść własne słowniki.
4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły żadnych rzeczy (książek, telefonów komórkowych, maskotek itp.)
5. Szkoła nie zapewnia posiłków ani napojów, więc uczeń może wnieść na salę egzaminacyjną własną wodę.
6. Na egzaminie obowiązuje szkolny strój galowy (biała koszula, granatowe/ czarne spodnie/spódnica, krawat z logo szkoły).
7. W dniach trwania egzaminu nie obowiązuje zmiana obuwia.
8. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (bez objawów sugerujących chorobę zakaźną).
9. Na egzamin nie może przyjść zdający, który przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych, albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją.
10. Do szkoły razem ze swoim dzieckiem na egzamin nie może wejść rodzic/opiekun prawny.
11. W czasie egzaminu w szkole mogą przebywać tylko uczniowie zdający i osoby, które są zaangażowane w przeprowadzenie i obsługę egzaminu.
PRZED SZKOŁĄ
1. Czekając na wejście do szkoły uczniowie zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
2. Zakrywanie ust i nosa oraz zachowywanie odpowiedniego odstępu obowiązuje na terenie całej szkoły.
3. Uczniowie wchodzą do szkoły pojedynczo nie grupując się.
4. Ustala się następujące zasady wchodzenia do szkoły: a. uczniowie z każdej ósmej klasy, których nazwisko rozpoczyna się na litery
A-K wchodzą wejściem głównym; uczniowie, których nazwisko rozpoczyna się na litery
L-Ź wchodzą wejściem od ul. Keniga, b. ustala się następujące godziny wejścia uczniów:
- o 8.00 VIII a
- o 8.05 VIII b
- o 8.10 VIII c
- o 8.15 VIII d
- o 8.20 VIII i c.
do szkoły należy wejść sprawnie bez grupowania się.
5. Wchodząc do szkoły należy zdezynfekować ręce.
W SZKOLE 1.
Po wejściu do szkoły należy niezwłocznie udać się pod salę egzaminacyjną. W przypadku jednak, kiedy uczeń posiada jakieś przedmioty, których nie wolno wnieść na egzamin, kieruje się najpierw do sali, w której pozostawi swoje rzeczy. Dla każdej z klas ósmych jest przewidziane inne pomieszczenie, wg porządku:
- VIII a – s. nr 2
- VIII b – s. nr 3
- VIII c – s. nr 4
- VIII d – świetlica uczniów klas trzecich
- VIII i - świetlica uczniów klas drugich
Rzeczy osobiste przyniesione ze sobą uczniowie wkładają do foliowych toreb przygotowanych do tego celu pod nadzorem pracownika szkoły.
2. Po szkole uczeń może się poruszać mając zakryte maseczką usta i nos oraz zachowując odpowiedni odstęp. 3. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5 metrowego odstępu).
4. Miejsce na sali egzaminacyjnej losuje uczniowi przewodniczący komisji, uczeń składa podpis własnym długopisem w odpowiednim miejscu na liście obecności. W przypadku uczniów z dostosowaniem (dyslektycy) losowanie nie odbywa się, a miejsca zostaną przydzielone przez zespół nadzorujący.
5. O godz. 8.30 wszyscy uczniowie powinni znajdować się już w salach egzaminacyjnych.
6. Za zgodą członka komisji uczeń może opuścić na chwilę salę, np., jeśli potrzebuje wyjść do toalety. Należy pamiętać o zachowaniu odstępu i maseczce.
EGZAMIN
1. W momencie rozpoczęcia egzaminu uczniowie mogą zdjąć maseczki. Jeśli jednak chcą mieć zakrytą twarz pisząc egzamin, mogą w nich pozostać.
2. Uczeń ma obowiązek zakryć usta i nos ponownie kiedy: - musi udać się do toalety, - podchodzi do niego nauczyciel, by odpowiedzieć na pytanie, - kończy pracę i wychodzi z sali.
3. Ławki w sali egzaminacyjnej będą ustawione tak, by odstęp w każdym możliwym kierunku pomiędzy uczniami oraz między uczniami a członkami komisji wynosił co najmniej 1,5 m.
4. Uczeń może opuścić salę egzaminacyjną po ukończonej pracy z arkuszem najpóźniej 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) uczniowie nie opuszczają sali egzaminacyjnej. 5. Wychodząc z sali uczeń ma obowiązek założyć maseczkę.
PO EGZAMINIE
1. Uczniowie odbierają swoje rzeczy pozostawione w wyznaczonej sali z zachowaniem środków ostrożności.
2. Mają obowiązek jak najszybciej opuścić szkołę, zachowując dystans z innymi zdającymi.
3. Nie powinni grupować się po wyjściu ze szkoły, wrażeniami z egzaminu należy dzielić się online.
Archiwum Aktualności