• Sukces w ogólnopolskim konkursie historycznym

24.04.2017 21:20
      Paweł Małek z klasy 6f został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą". Opiekunem Pawła była p. Grażyna Kłosinska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
    • Konkurs "Ze Strażą Miejską bezpiecznie"

24.04.2017 21:00
      Drużyna z naszej szkoły, w składzie: Eliza Konarzewska i Marta Paśniczek, uczennice klasy 5c zwyciężyły w IV edycji warszawskiego konkursu ,,Ze Strażą Miejską Bezpiecznie". Dziewczynki wygrały również rywalizację grup udzielających pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas uroczystości wręczania nagród 20.04.2017 r. w Teatrze Kamienica pokazały innym swoje umiejętności. Gratulujemy!
    • XI Dzielnicowy Konkurs Literacki "Ursuska Szuflada Małolata"

11.04.2017 21:43
      Zapraszamy do udziału w XI dzielnicowym konkursie "Ursuska Szuflada Małolata". Konkurs na prace literackie w kategorii poezji i prozy przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych klas I-III i IV-VI oraz uczniów gimnazjów. Prace należy składać  na adres naszej szkoły w terminie do dnia 27 kwietnia 2017. Regulamin konkursu poniżej.

XI  Dzielnicowy Konkurs Literacki

„Ursuska Szuflada Małolata”

I. Organizator:

im. I Dywizji Kościuszkowskiej

ul. Mariana Keniga 20

tel/fax  22 667 09 27

II. Cel Konkursu:

• promowanie talentów literackich
      • wymiana doświadczeń twórczych
      • integracja uczniów ursuskich szkół podstawowych i gimnazjów
      • promowanie poprawnej polszczyzny

III. Konkurs literacki obejmuje dwie kategorie:

• poezji – gatunek literacki dowolny (np.: wiersz, akrostych, fraszka – jeden zestaw nie powinien przekraczać trzech utworów)
      • prozy – gatunek literacki dowolny ( np.: opowiadanie, list, kartka z pamiętnika,jeden utwór prozatorski)

IV. Konkurs uwzględnia podział na trzy kategorie wiekowe:

szkoła podstawowa

-     klasy I – III

-     klasy IV – VI

gimnazjum

V. Zgłoszone prace będą oceniane pod względem:

• wartości artystycznych i poznawczych

Prace będzie oceniać jury powołane przez organizatorów konkursu.

VI. Na pracach zgłoszonych do konkursu należy umieścić informacje o autorze:

• imię i nazwisko
      • szkoła (kategoria wiekowa)
      • nazwisko opiekuna

VII. Objętość utworów:

• poetyckich (pojedyncze utwory lub cykle 2 – 4 strony w formacie A4)
      • prozatorskich (1 – 4 strony w formacie A4)

VIII. Prace należy składać na adres:

im. I Dywizji Kościuszkowskiej

ul. Mariana Keniga 20

• do dnia 27.04.2017r.

IX. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w terminie podanym przez organizatora.

Organizatorki Konkursu:

Maria Pietrusińska

Jolanta Dobrzyńska

Renata Talarek

Magdalena Sirak-Kwiatkowska

• Wielkanocny konkurs Jaja Faberge

09.04.2017 20:04
      Jaja Faberge to fenomen sztuki jubilerskiej, "pisanki" ze złota i klejnotów, którymi carowie obdarowywali swoje małzonki na Wielkanoc.  Zapraszamy do konkursu, w którym będziecie mogli stworzyć własne,  wyjątkowe jajko wielkanocne w stylu Faberge! Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 5 i 6 a prace należy oddawać do p. Agnieszki Poszepczyńskiej lub p. Aliny Banaszek do 12 maja. Więcej na temat historii carskich pisanek oraz zdjęcia oryginalnych jaj mozna znaleźć na stronie firmy Faberge KLIK!

• Wygraliśmy konkurs "Ze Strażą Miejską bezpiecznie"!

07.04.2017 16:11
      Drużyna naszej szkoły, w składzie Eliza Konarzewska i Marta Paśniczek z kl. 5c, zajęła pierwsze miejsce wśród szkół warszawskich w konkursie "Ze Strażą Miejską bezpiecznie" Nasze reprezentantki musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, między innymi udzielić pierwszej pomocy i przestrzegając przepisów ruchu drogowego ,  przejechać  prawidłowo ulice w Miasteczku Ruchu Drogowego. Gratulujemy i dziękujemy!