• Konkurs dla klas II i III "Rymowanki o Naszym Kraju"

08.10.2018 17:07
      Zapraszamy uczniów klas II i III do udziału ww konkursie "Rymowanki o Naszym Kraju", organizowanym w ramach projektu szkolnego "Polska Niepodległa 1918-2018 100 Lat Niepodległości". Rymowanki o długości od 2 do 8 wersów należy wysyłac na adres sp11warszawa@gmail.com (lub złaszać się do wychowawcy). Mail powinien rownież zawierać imię i nazwisko autora i klasę. Termin zgłoszeń upływa 5 listopada. Najlepsze rymowanki zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły. Liczymy na samodzielność i kreatywność uczestnikow!
    • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

02.10.2018 18:30
      W piątek 28 września  po raz kolejny świętowaliśmy w naszej szkole  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia młodsi uczniowie  sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśrod swoich starszych kolegów, nauczycieli a nawet rodziców. Delegacja uczniów wybrała się też do ursuskiego ratusza. Wladze gminy również zasłużyły na odznakę eksperta tabliczki mnożenia! Relacje z tego wyjatkowego dnia w formie komiksu można obejrzec pod adresem: http://www.toondoo.com/ViewBook.toon?bookid=702443
    • Szkolny konkurs literacki "Nasza Niepodległa"

02.10.2018 18:45

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie literackim, którego tematyka koncentruje się wokół Naszej Ojczyzny oraz wydarzeń związanych z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs skierowany jest do uczennic i uczniów klas I- VIII  Szkoły Podstawowej nr 11 w Warszawie. Uczestnicy konkursu piszą pracę na jeden z poniższych tematów: 1. Kiedy myślę Ojczyzna… 2.Postać historyczna związana z odzyskaniem przez Polskę niepodległości jako wzór osoby godnej naśladowania. 3.Czy bycie patriotą w dobie SMS- ów jest trendy? 4.Baśniowy kraj – Polska.  Termin składania prac konkursowych: 22 października 2018 r. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu można znaleźć poniżej.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU LITERACKIEGO

NASZA NIEPODLEGŁA

Konkurs jest realizowany w ramach szkolengo projektu:
      Polska Niepodległa 1918 -2018

100 lat Niepodległości

1. Cele konkursu:
      • kształtowanie postaw patriotycznych
      • doskonalenie umiejętności redakcyjnych
      • stwarzanie piszącym możliwości prezentacji swojej twórczości
      • inspirowanie i popularyzowanie twórczości literackiej
      1. Adresaci konkursu:
      • konkurs skierowany jest do uczennic i uczniów klas I- VIII  Szkoły Podstawowej nr 11 w Warszawie
      1. Uczestnicy konkursu piszą pracę na jeden z poniższych tematów
      2. Objętość pracy: 1-3 strony A4 wydruku komputerowego.
      3. Każda praca musi być zaopatrzona w informacje zawierające:
        imię i nazwisko autora oraz opiekuna, klasę.
        Podając dane osobowe uczestnik wyraża zgodę na ich wykorzystanie na potrzeby konkursu.
      4. Termin i miejsce  składania prac konkursowych: 22 października 2018 r.

sala 20-p. Jolanta Dobrzyńska, sala 24-p. Renata Talarek, sala 23 – p. Magdalena Sirak - Kwiatkowska

1. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się
        w wyznaczonym terminie, podczas uroczystego zakończenia konkursu.
      2. Prace oceniane będą pod względem: zgodności z tematyką, twórczego charakteru utworu, poprawności stylistycznej i językowej, samodzielności i oryginalnści

Tematy prac konkursowych

1. Kiedy myślę Ojczyzna…
      2. Postać historyczna związana z odzyskaniem przez Polskę niepodległości jako wzór osoby godnej naśladowania.
      3. Czy bycie patriotą w dobie SMS- ów jest trendy?
      4. Baśniowy kraj – Polska.

Organizatorzy:

Renata Talarek

Jolanta Dobrzyńska

• XIII Szkolny Konkurs Krasomówczy "100 na 100 dla Niepodległej".

11.09.2018 09:35
      15 października zapraszamy do udziału w XIII Szkolnym Konkursie Krasomówczym. W tym roku szkolnym konkurs realizowany jest w ramach projektu "100 na 100 dla Niepodległej".

Adresowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w dwóch kategoriach: klasy I – III i klasy IV – VIII. Uczestnicy przygotowują orację na jeden z tematów:

KLASY I-III Co to znaczy kochać Ojczyznę…?

KLASY IV-VIII Oracja prezentująca sylwetki wybitnych Polaków związanych
      z dążeniami wolnościowymi i walką o niepodległość Ojczyzny.
      Szczegółowe informacje i regulamin konkursu moż na znaleźć poniżej.

XIII Szkolnego Konkursu Krasomówczego

realizowanego w ramach szkolnego projektu

100 na 100 dla NIEPODLEGŁEJ.

1. Cele konkursu:

a)doskonalenie umiejętności pięknego mówienia

b)budzenie zainteresowań uczniów historią Polski

c) kształtowanie postaw patriotycznych

2. Warunki uczestnictwa:

1. konkurs adresowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej nr 11
      2. uczniowie będą oceniani w dwóch kategoriach:

- klasy I – III

- klasy IV – VIII

1. uczestnicy przygotowują orację na jeden z tematów:

KLASY I-III

•  Co to znaczy kochać Ojczyznę…?

KLASY IV-VIII

• Oracja prezentująca sylwetki wybitnych Polaków związanych
        z dążeniami wolnościowymi i walką o niepodległość Ojczyzny.
        1. Oceniane będą: oryginalność i pamięciowe opanowanie oracji, swoboda posługiwania się barwnym językiem, umiejętność zaciekawienia słuchaczy
        1. Czas prezentacji – 2-4 minuty.
        2. Czas i miejsce konkursu:

Szkoła Podstawowa nr11

15.10.2018r. godz. 1500

sala nr 20

1. Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Krasomówczego będą reprezentować Jedenastkę w XIII Dzielnicowym Konkursie Krasomówczym, który odbędzie się 17.10.2018r. w Domu Kultury MIŚ
        2. Życzymy uczniom sukcesów w konkursowych zmaganiach.

W imieniu organizatorów:

Jolanta Dobrzyńska

Renata Talarek

Magdalena Sirak-Kwiatkowska

Jagoda Winiarz

• Laureat konkursu historycznego

10.05.2018 07:15
      Paweł Małek z klasy 7i został laureatem XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922 O niepodległość i granice Rzeczypospolitej. Opiekunem Pawła była p. Grażyna Kłosińska. Gratulujemy!