• Witaj majowa jutrzenko - Konkurs Poezji Patriotycznej

15.04.2013 21:46
      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Poezji Patriotycznej "Witaj majowa jutrzenko!" zorganizowanym dla uczczenia rocznicy Konstytucji Trzeciego Maja przez Katolicką Szkołę Podstawową im. Piotra Skargi. Na listę finalistów zakwalifikowały się: Anna Banasiak, Maria Sobol oraz Alicja i Jagoda Tomaszewskie.
      Przesłuchania finalistów odbędą się 19 kwietnia a ogłoszenie listy laueatów nastąpi 21 kwietnia.
      Za naszych reprezentantów trzymamy kciuki!
    • Warszawa da się lubić!

14.04.2013 19:24
      W piątek 12 kwietnia chór szkolny i Chłopięcy Zespół Wokalny "Kameleon" reprezentowali naszą szkołę na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki o Warszawie "Warszawa da się lubić", organizowanym przez Dom Kultury "Włochy". Ich występy można obejrzeć na youTube TUTAJ i TUTAJ

• Leon Kameleon w "Jedenastce"

11.04.2013 21:33
      Dnia 9 kwietnia odbyło się podsumowanie ogólnopolskiej kampanii „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły” zorganizowanej przez WWF Polska.
      Z tej okazji gościliśmy w szkole przedstawicieli WWF Polska, którzy nagrodzili uczniów wyróżnionych w konkursie towarzyszącym kampanii. Jowita Drozdowicz z klasy 5 B otrzymała nagrodę a Mateusz Karandys z klasy 3 B  wyróżnienie.
      Nagrodą dla szkoły było przedstawienie teatralne o tematyce związanej z hasłem projektu, w wykonaniu przedstawicieli WWF Polska.
      Dodatkowo na ręce Pani Dyrektor Beaty Olszewskiej organizatorzy złożyli certyfikat gratulacyjny, który można zobaczyć w gablocie z naszymi osiągnięciami.
    • Konkurs Varsavianistyczny: WARSZAWA. LUBIĘ TO!

09.04.2013 17:59

Jury w składzie:

Przewodnicząca: pani dyrektor Urszula Wichowska

Członkowie: p. Jolanta Dobrzyńska, p. Ewa Krasoń, p. Renata Talarek,
      p.  Elżbieta Górka zadecydowało, że prace następujących zespołów  wezmą udział w  kolejnym etapie Konkursu:

Klasa Va – Ursus - moja mała Ojczyzna - Praca przygotowana przez: Michała Ciszewskiego, Michała Zelaśkiewicza, Mateusza Żelaśkiewicza, Mariusza Żelaśkiewicza; pod kierunkiem p. Renaty Talarek,

Klasa VIc – Ursus – To na Ziemi dobre miejsce -Praca przygotowana przez: Weronikę Matykę, Mateusza Koślę, Małgorzatę Pietrasz; pod kierunkiem p. Jolanty Dobrzyńskiej,

Klasa VIc – Ursus – moja dzielnica – Praca przygotowana przez: Natalię Bartoszewską, Agatę Fusiarz, Aleksandrę Jarosz, Justynę Kościelną, Weronikę Pych; pod kierunkiem p. Jolanty Dobrzyńskiej.

Wyniki obrad Komisji WCIES-u zostaną podane 6 maja 2013 r.

Dnia 08.04.2012 r.  zakończył się szkolny etap Konkursu Varsavianistycznego  Warszawa. Lubię to! Oto główne cele:

• Zainteresowanie uczniów historią Warszawy
      • Kształtowanie tożsamości lokalnej
      • Rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł

W szkolnych eliminacjach wzięło udział 8 (osiem) zespołów z klas: Va, VIc, VId.

Jury w składzie:

Przewodnicząca: pani dyrektor Urszula Wichowska

Członkowie: p. Jolanta Dobrzyńska, p. Ewa Krasoń, p. Renata Talarek,

Wyniki obrad Komisji WCIES-u zostaną podane 6 maja 2013 r.

Życzymy powodzenia

Renata Talarek

Jolanta Dobrzyńska

• Janusz Korczak i Magia Lektur - laureaci konkursów

06.04.2013 19:59
      Magdalena Perdion została finalistką VII edycji Warszawskiego Konkursu Czytelniczego "Magia Lektur" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 285 na Targówku.

Krzysztof Pietruszka zakwalifikował się do drugiego etapu Konkursu Interdyscyplinarnego "Janusz Korczak - wielki przyjaciel dzieci". Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych województwa mazowieckiego a honorwy patronat nad nim objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

• ul. Keniga 20