Konkurs Ligi Ochrony Przyrody pod hasłem "Mój las"

16.10.2013 18:20
      Liga Ochrony Przyrody ogłasza XXVII edycję konkursu młodzieży szkolnej pod hasłem "Mój las". Tematy konkursu: kategoria I (klasy 1-3) - Wyjaśnij, jak zmienia się las w porach roku, kategoria II (klasy 4-6) - Moje obserwacje przyrody poczynione w lesie. W I kategorii wiekowej wymagane sa jedynie podpisy pod ilustracjami lub zdjęciami, w II kategorii wymagana jest część opisowa. Prace należy składać do dnia 25 listopada do p. Marzeny Trynkus i p. Izabeli Miśkiewicz.

Warunki uczestnictwa i forma prac konkursowych.

1. W I kategorii wiekowej wymagane są jedynie opisy pod przedstawionymi ilustracjami lub zdjęciami. W II kategorii wymagana jest część opisowa - do 10 stron maszynopisu lub rękopisu.

2. Część opisowa może być uzupełniona fotografiami, rysunkami, szkicami itp.

3. Do uznania autora pracy pozostawia się formę pracy, oprawę, liternictwo i inne sprawy związane z szatą graficzną.

4. Prace konkursowe muszą być opatrzone: imieniem i nazwiskiem autora, dokładnym adresem szkoły (kod,  miejscowość, ulica), podaniemklasy i wieku autora, numerem telefonu i faxu szkoły. Prosimy również o podanie w pracy imienia i nazwiska nauczyciela - opiekuna pracy.

5. Prace konkursowe muszą być składane w terminach podanych w niniejszym regulaminie i spełniać wszystkie jego warunki.

6. Prace zgłaszane na konkurs powinny być pracami indywidualnymi.

7. Prace konkursowe powinny być  oryginalne. W szczególności kopiowanie prac innych autorów jest niedopuszczalne pod rygorem dyskwalifikacji pracy. Za przestrzeganie tego warunku regulaminu odpowiada opiekun pracy.

Halloween pod hasłem "ANTYCZNE TRENDY"

10.10.2013 08:36
      Z okazji Roku Kultury Antycznej tradycyjna już parada z okazji Halloween odbędzie się pod hasłem „Antyczne Trendy”. W tym roku przebieramy się za faraonów, Kleopatry, Nefretete, greckich bogów i boginie, amazonki, rzymskich cesarzy, pompejańskie damy, gladiatorów lub postacie z antycznych mitów.  Jak zwykle, przyznamy nagrody za najciekawsze kostiumy. Zapraszamy 31 października (czwartek) na długą przerwę w okolice sali plastycznej.

Z łaciną na co dzień - konkurs językowy

30.01.2014 09:29
      Z ŁACINĄ NA CO DZIEŃ czyli SENTENCJE ŁACIŃSKIE W ORYGINALE

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6

Regulamin:

1. Co tydzień (przez 4 miesiące) na tablicy pojawi się jedno łacińskie przysłowie  (w sumie będzie ich ok. 15)
      2. Należy nauczyć się na pamięć tych przysłów (jeśli będziecie mieć problem z wymową, proszę zwrócić się o pomoc do p. Beaty Delugi lub p. Agnieszki Poszepczyńskiej)
      3. Trzeba wiedzieć, co oznaczają te powiedzenia po polsku, znać autorów podanych słów i okoliczności w jakich zostały powiedziane
      4. Wszystkie te informacje uczniowie zdobywają samodzielnie, np. przy pomocy Internetu

Sentencja I - Ab ovo

Sentencja II - Alea iacta est

Sentencja III - Per aspera ad astra

Sentencja IV - Scio, me nihil scire

Sentencja V - Mens sana in corpore sano

Sentencja VI - Pecunia non olet

Sentencja VII - Errare humanum est

Sentencja VIII - Festina lente

Sentencja IX - Homo homini lupus est

Sentencja X - O tempora! O mores!

Sentencja XI - Omnia mea mecum porto

Sentencja XII - Primum non nocere

Sentencja XIII - Ars longa, vita brevis

Sentencja XIV - Carpe diem!

Sentencja XV - Dura lex, sed lex

Sentencja XVI - Finis coronat opus

Test konkursowy "Ptaki dziuplaki"

01.10.2013 18:45
      Test konkursowy "Ptaki dziuplaki - nasi sprzymierzeńcy" odbędzie się 02.10.2013 o godz. 10:55 w sali 27. Życzymy  powodzenia!

Terminarz przedmiotowych konkursów kuratoryjnych 2013/2014

30.09.2013 21:30
      Zapraszamy  do zapoznania się z terminarzem i regulaminem przedmiotowych konkursów kuratoryjnych.

terminarz_konkursow_kuratoryjnych_13-14.pdf
      f-6206-2-regulamin_konkursow_przedmiotowych_20132014.pdf