• Listopadowy koncert patriotyczny

          • Listopadowe koncerty patriotyczne staly sie już tradycją naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tegorocznego koncertu, który odbył się we wtorek 28 listopada. Galerię zdjęć mozna znaleźć tutaj KLIK!

        • Akcja "Zima w Mieście 2019"
          • Akcja "Zima w Mieście 2019"

          •  

            W roku szkolnym 2018 / 2019 akcja "Zima w mieście" w Szkole  Podstawowej nr 11 zaplanowana jest  od 28.01. 2019r  do  01.lutego 2019r. (I tydzień ferii).W ramach  programu nasza placówka funkcjonuje przez pięć dni w tygodniu w godz.od 7.00 do 17.00. Zapewnia opiekę nad dziećmi. W placówce, organizowane będą zajęcia sportowe, edukacyjne, muzyczne, plastyczne, komputerowe oraz aktywności poza szkołą - wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne. Zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego oraz Sejmu i Senatu RP. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Podobnie jak w latach ubiegłych pobierana jest jedynie opłata za wyżywienie, wynosi 7 zł za ciepły posiłek.Uczniowie którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora Szkoły są zwolnieni z opłat za posiłki w feryjnych placówkach edukacyjnych na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły. Opłatę wnosimy za cały tydzień  z góry 35 zł u  kierownika p. Doroty Porzezińskiej.

            HARMONOGRAM ZAPISÓW DO  PROGRAMU "ZIMA  W MIEŚCIE"

            od 04.12.2018r godz.12.00 do 13.12.godz.12.00 - Rejestracja  (logowanie  się w elektronicznym systemie zgłoszeń) pod adresem:  warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

            02.01.2019r -  informacja o kandydatach zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

            od 02.01.2019 godz.13.00 do 10.01.2019r godz.10.00 - pobranie z systemu karty kwalifikacyjnej do każdej szkoły, do której kandydat został zakwalifikowany. Dokonanie opłaty za żywienie.

            od 03.01. godz.10.00 do 10.01. godz.12.00  - Złożenie karty kwlifikacyjnej, potwierdzenie opłaty za żywienie lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat.

            11.01. godz.13.00  - Informacja o kandydatach, którzy potwierdzili wolę uczestniczenia.

            11.01. godz.16.00  - aktualizacja wykazu wolnych miejsc.

             

             

          • 1000 książek dla Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim


          • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szlachetnej akcji, jaką jest zbiórka  książek  dla  pacjentów  Oddziału  Pediatrycznego w Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim.

             

            Pomysłodawcą akcji jest ordynator Oddziału Pediatrycznego pan Radosław  Suchner, który wyszedł z cudowną inicjatywą wręczania  dzieciom  przyjmowanym  na  oddział  książek, tak aby umilić im czas spędzony w szpitalu i wywołać uśmiech na ich twarzach. Przy okazji  promujemy  też  czytelnictwo  wśród  dzieci, więc czynimy podwójne dobro!

            Zbieramy   książki   nowe   i   używane   (w   dobrym   stanie)!   Dla   dzieci   w   wieku przedszkolnym   i   wczesnoszkolnym,   ale   także   dla   nastolatków   i   rodziców.

            Książki można przynosić od 09.11 do 30.11.2018r. do sal lekcyjnych nr  3  (parter),  9 i  13  (pierwsze  piętro). W salach ustawione będą specjalnie opisane pudełka, do których będzie można włożyć książki.

            Zebrane książki trafią na oddział w  Mikołajki  6  grudnia.

            Wszystkim  chętnym  do  wzięcia  udziału  w  akcji  bardzo dziękujemy!!! 

            Osoby odpowiedzialne za zbiórkę : Julia Orzechowska, Joanna Mateńko, Katarzyna Bagińska – Horbajczuk.

          • Sukces naszych szachistów!

          • 17 listopada dwie drużyny z naszej szkoły walczyły cały dzień w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich. Zawody odbyły się w Warszawie Wesołej i wzięło w nich udział 78 drużyn ze szkół podstawowych Mazowsza. Rozegrano 8 rund w czasie 15 minut na zawodnika. Nasze obie drużyny grały bardzo dobrze i zajęliśmy:
            4 miejsce - Drużyna w składzie:
            Michał Wolski 5a
            Mateusz Żmuda 5a
            Jan Cichecki 8b
            Natalia Walewska 2b 
            27 miejsce - Drużyna w składzie:
            Michał Zgorzelski 5a
            Darek Żurawski 4a
            Krzysztof Kulik 5a
            Joanna Ksionek 1a
            Klara Kudaj 1 d
            Na szczególne wyróżnienie zasłużył Jan Cichecki z klasy 8b, który w klasyfikacji indywidualnej wywalczył złoto na 3 szachownicy. Więcej zdjęć z turnieju w galerii KLIK!

          • MUZYCZNA JESIEŃ 2018

          • W piątek 16 listopada koncertem finałowym zakończyła się kolejna edycja Festiwalu Muzyczna Jesień. Listę nagrodzonych i wyróżnionych mozna znaleźć w zakładce MUZYCZNA JESIEŃ 2018 a zdjęcia z koncertu finałowego w galerii KLIK! Do zobaczenia za rok!

          • Turniej 100 na 100

          • 15 listopada w naszej szkole odbył się Turniej 100 minut / 100 zawodników z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Sportową atmosferę tego turnieju można podziwiać na zdjęciach w galerii KLIK!

          • Warszawski konkurs "Nasza Ojczyzna w wierszach i piosenkach"


          •  

            13.11.2018 r. po raz pierwszy w Warszawie zostal zorganizowany konkurs dla dzieci dyslektycznych i z problemami mowy pt. "Nasza Ojczyzna w wierszach i piosenkach" . Uczennica kl.2d Klara Bąk za piękne wykonanie piosenki "Płynie Wisła płynie" zdobyła wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy! 

          • Protokół z konkursu literackiego NASZA NIEPODLEGŁA


          • Protokół z konkursu literackiego
            NASZA NIEPODLEGŁA realizowanego w ramach szkolnego projektu Polska Niepodległa 1918-2018 100 lat Niepodległości

            Jury w składzie: Renata Talarek i Jolanta Dobrzyńska przyznało następujące nagrody: W kategorii poezja klas IV-VIII: I miejsce: Marta Paśniczek klasa VIIi II miejsce: Nadia Korśniewicz klasa VIIi
            W kategorii proza klas IV-VIII: I miejsce: Mikołaj Pasztaleniec klasa IVc II miejsce: Jakub Wrzodak klasa VIIi, II miejsce: Jan Skalski klasa Vi III miejsce: Otylia Wieczorek klasa VIb
            Gratulujemy!
             Jolanta Dobrzyńska 
            Renata Talarek

          • Strrraszny konkurs plastyczno-językowy


          • Zapraszamy wszys­t­kich chęt­nych uczniów klas 4-7  do wzię­cia udzi­ału w konkur­sie na naj­ciekawszy plakat ang­lo­języ­czny z okazji Hal­loween. Nazwa konkursu ,,My scary Halloweenface make up" . Prace w formacie A4 mają zawierać wizerunek twarzy fantastycznie ucharakteryzowanej w stylu tego święta. Technika wykonania pracy dowolna. Prace można przy­go­towywać indy­wid­u­al­nie lub w zespołach 2-osobowych. Ter­min odd­a­nia prac upływa 10 listopada br. Autor/autorzy  najlep­szej pracy  zostaną nagrodzeni. Wszys­tkie prace zostaną wyek­sponowane w  holu szkoły.  Wszel­kich dodatkowych informa­cji na temat konkursu udziela p. Ewa Żołnowska-Najar lub p.Grzegorz Ogonowski-
             nauczy­ciele  języka ang­iel­skiego.
             Prace prosimy przynosić do sali 29 A, 19 lub do pokoju nauczycielskiego.
          • PROTOKÓŁ XIII DZIELNICOWEGO KONKURSU KRASOMÓWCZEGO "BOHATEROWIE NASZEJ NIEPODLEGŁEJ"

          • Jury w składzie: Bożenia Iwaniukowicz – przewodnicząca, Janina Romanowska, Magorzata Paśniczek, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
            Kategoria klas I-III
            I miejsce: Maja Maleszewska SP11
            II miejsce: Ada Paśniczek SP11, Amelia Janus SP11
            III miejsce: Jaśmina Płocharska SP2
            Wyróżnienie: Filip Pisarzewski SP2
            Kategoria klas IV-VIII
            I miejsce: ex. Zuzanna Wiernicka SP11, Marta Bilska SP4
            II miejsce: Małgorzata Konowrocka SP11
            III miejsce: Barbara Jaracz SP11
            Wyróżnienie: Zofia Chmielowska SP11.
            Do uroczystej prezentacji oracji zapraszamy dnia 10.11.2018 r. w DK Arsus na godz. 16:00: Maję Maleszewską, Adę Paśniczek, Amelię Janus, Jaśminę Płocharską, Zuzannę Wiernicką, Martę Bilską, Małgorzatę Konowrocką i Barbarę Jaracz. Serdeczne gratulacje!

             


             

             

          • Mazowieccy stypendyści

          • Jest nam miło poinformować, że troje uczniów naszej szkoły zostało stypendystami w programie Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka. Stypendia Marszałka województwa mazowieckiego otrzymali Ola Główka, Erwin Trynkus i Filip Kopyt. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Zaproszenie na film o Irenie Sendlerowej

          • Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddzial Ochota i Burmistrz Dzielnicy Ochota z okazji Roku Ireny Sendlerowej zapraszają na pokaz filmu oraz spotkanie z jego producentem i założycielem Fundacji Mam Marzenie, Piotrem Piwowarczykiem: W IMIĘ ICH MATEK. Historia Ireny Sendlerowej sobota 20 października, godzina 16:00, pawilon "Pod Okiem", ul. Grojecka 79. WSTĘP WOLNY! 

          • Wyniki szkolnego etapu konkursu krasomówczego

          • Dnia 15 października 2018r. odbył się I etap Konkursu Krasomówczego realizowanego w ramach szkolnego projektu 100 na 100 dla NIEPODLEGŁOŚCI. Uczniowie naszej szkoły prezentowali przygotowane oracje na jeden z wybranych tematów: Co to znaczy kochać Ojczyznę…? (kl. I-III); Oracja prezentująca sylwetki wybitnych Polaków związanych z dążeniami wolnościowymi i walką o niepodległość Ojczyzny (kl. IV-VIII). Jury oceniało oryginalność i pamięciowe opanowanie oracji, swobodę posługiwania się barwnym językiem, a także umiejętność zaciekawienia słuchaczy. Do II etapu konkursu zakwalifikowały się: Ada Paśniczek 2i, Maja Maleszewska 3i, Amelia Janus 3i, Zofia Chmielowska 4c, Barbara Jaracz de Czartoszewska 6d, Lucyna Czubak 6c, Małgorzata Konowrocka 6c, Zuzanna Wiernicka 7i, Marta Paśniczek 7i. Serdecznie gratulujemy!Życzymy powodzenia podczas II etapu konkursu, który odbędzie się 17 października 2018r. w Domu Kultury MIŚ. Trzymamy kciuki! 
            Organizatorzy: Magda Kwiatkowska, Jolanta Dobrzyńska, Renata Talarek, Jadwiga Winiarz.

          • Konkurs dla klas II i III "Rymowanki o Naszym Kraju"

          • Zapraszamy uczniów klas II i III do udziału w konkursie "Rymowanki o Naszym Kraju", organizowanym w ramach projektu szkolnego "Polska Niepodległa 1918-2018 100 Lat Niepodległości". Rymowanki o długości od 2 do 8 wersów należy wysyłać na adres sp11warszawa@gmail.com (lub zgłaszać się do wychowawcy). Mail powinien również zawierać imię i nazwisko autora i klasę. Termin zgłoszeń upływa 5 listopada. Najlepsze rymowanki zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły. Liczymy na samodzielność i kreatywność uczestników!

          • Konkurs "Mapa miejsc pamięci mojej małej Ojczyzny"

          • Na mapie Ursusa  (wydrukowanej z Internetu lub innej np. narysowanej własnoręcznie) w odpowiednich miejscach nanieś za pomocą znaków punktowych miejsca pamięci, które są jednocześnie  głazami narzutowymi (eratykami). Każdy z głazów opisz – rodzaj skały, jego wielkość, miejsce, gdzie się znajduje oraz podaj informację komu bądź czemu jest poświęcony. Każdy z głazów sfotografuj, a zdjęcie dołącz do mapy. Mapa powinna mieć legendę, więc ją wykonaj. Dodatkowe punkty będą doliczone, jeśli mapa będzie opatrzona w skalę. Dołącz informację o źródłach wiedzy (np. adresach stron internetowych, tytułach wydawnictw), z których korzystałeś. Pracę oddaj w terminie do 30 listopada 2018 do p. Urszuli Wichowskiej (sala nr 15 lub pokój zastępców, w razie problemów swojemu wychowawcy). Zapraszamy do udziału, więcej szczegółów poniżej!

             

          • Szkolny konkurs literacki "Nasza Niepodległa"

          • Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie literackim, którego tematyka koncentruje się wokół Naszej Ojczyzny oraz wydarzeń związanych z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs skierowany jest do uczennic i uczniów klas I- VIII  Szkoły Podstawowej nr 11 w Warszawie. Uczestnicy konkursu piszą pracę na jeden z poniższych tematów: 1. Kiedy myślę Ojczyzna… 2.Postać historyczna związana z odzyskaniem przez Polskę niepodległości jako wzór osoby godnej naśladowania. 3.Czy bycie patriotą w dobie SMS- ów jest trendy? 4.Baśniowy kraj – Polska.  Termin składania prac konkursowych: 22 października 2018 r. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu można znaleźć poniżej.

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

          • W piątek 28 września  po raz kolejny świętowaliśmy w naszej szkole  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia młodsi uczniowie  sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśrod swoich starszych kolegów, nauczycieli a nawet rodziców. Delegacja uczniów wybrała się też do ursuskiego ratusza. Wladze gminy również zasłużyły na odznakę eksperta tabliczki mnożenia! Relacje z tego wyjatkowego dnia w formie komiksu można obejrzec pod adresem: http://www.toondoo.com/ViewBook.toon?bookid=702443

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 11 im. Żołnierzy I Dywizji Kościuszkowskiej w Warszawie
      • skype: SP11Warszawa
      • 022 667-09-27, tel. kom. 513144724
      • ul. Keniga 20 02-495 Warszawa Poland