• Razem posprzątamy URSUS - edycja wiosenna

Drodzy Wolontariusze,

Szkolny Wolontariat
            zachęca do włączenia się w najbliższą sobotę 16.03.2024 r. do akcji RAZEM POSPRZĄTAMY URSUS - edycja wiosenna.

Kiedy?

16.03.2024 (sobota), godz. 10.00. – 12.00.

Gdzie?

Organizator zaprasza w trzy miejsca:
            - NIEDŹWIADEK/ul. Orląt Lwowskich, vis a vis Biedronki/teren ogródków działkowych
            - SZAMOTY/ul. Posag 7 Panien, działka oświatowa
            - SKOROSZE/ul. Dzieci Warszawy, okolice Plażówki

Osoby biorące udział w akcji otrzymają zaświadczenie o odbyciu wolontariatu /praca na rzecz społeczności lokalnej/.

Organizator zapewnia worki, rękawice. Wy pamiętajcie o odpowiednim ubraniu i obuwiu.

• 11 lutego Światowy Dzień Chorego

• Drodzy Uczniowie!

11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego.

Z inicjatywy ucznia klasy 8b na pierwszym piętrze, obok gabinetu wicedyrektorów pojawi się gazetka ścienna dotycząca tego ważnego dnia.

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w akcji dla dzieci przewlekle chorych dla których szpital stał się drugim domem…

Chcesz pomóc?

Stwórz kartkę/pocztówkę (im więcej tym lepiej ????) kolorową, z pozytywnym przesłaniem, motywacyjną, podnoszącą na duchu – kartki zostaną wysłane do małych pacjentów Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym.

Sprawmy, aby na twarzach chorych dzieci pojawił się uśmiech i wiara w szybki powrót do zdrowia i do normalnego życia.

Uczniowie zaangażowani w akcję zostaną nagrodzeni dodatkowymi ocenami z plastyki, a chętnym uczniom klas 4-8 zostaną też przyznane godziny za wolontariat.

Kartki prosimy przynosić do pokoju nauczycielskiego do p. Julii Wujkiewicz i p. Joanny Malinowskiej do poniedziałlu 12 lutego.
          • Zostań PSYjacielem

• Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie

dnia 05.01.2024 roku zostały dostarczone dary do Pruszkowieksiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt. Na ręce pracowników schroniska przekazano karmę dla zwierząt, koce, zabawki i 1444 zł. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w pomoc dla bezdomnych kotów i psów.

Pozdrawiamy serdecznie
            Zespół Nauczycieli Wspomagających

• 5 GRUDNIA - Dzień Wolontariusza

• 5 grudnia obchodziliśmy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji nasze zaproszenie przyjęła pani Agnieszka Gorzkowska, pracownik Domu Kultury PORTIERNIA, odpowiedzialna za Izbę Tożsamości Ursusa, zajmująca się pracą wolontariacką. Opowiedziała dzieciom o doświadczeniach jako wolontariusz programu Wspólnie dla dziedzictwa z Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

• Pomoc dla pensjonatu Socjalnego "św. Łazarz"