Konkurs recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA

13.02.2014 00:35
      Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie recytatorskim  Warszawska Syrenka. Eliminacje szkolne odbędą się 6 marca (czwartek) w sali nr 12.
      14.00 -15.30  klasy 0-I
      15.30 - 16.30 klasy II
      16.30 - 17.30 klasy III
      17.30 - 18.30 klasy IV - VI
      Podczas eliminacji należy zaprezentować:
      wiersz lub fragment prozy - klasy 0-III
      dwa wiersze lub wiersz i fragment prozy - klasy IV- VI

Konkurs plastyczny Magiczne Miasta Europy - Rzym

09.02.2014 22:48
      W tym roku szkolnym odbywa się trzecia edycja konkursu plastycznego poświęconego niezwykłym miastom europejskim. Celem konkursu jest zapoznanie ze sztuką i architekturą europejską, poznanie różnych technik plastycznych oraz rozwijanie młodych talentów.
      Tematem tegorocznego konkursu jest Rzym – Wieczne Miasto, pełne starożytnych zabytków, architektonicznych perełek z różnych epok, uroczych zaułków i słonecznych placów.

Konkurs ma 2 kategorie:

1. Praca malarska: Spacerkiem po Rzymie: format pracy A3 (lub zbliżony), technika – farby akwarelowe, plakatowe, akrylowe lub olejne oraz pastele olejne
      2. Rysunek: Architektura Starożytnego Rzymu: format od A4 do A3, technika: ołówek, tusz, cienkopis – rysunek ma przedstawiać konkretną budowlę pochodzącą z czasów Imperium Rzymskiego, niekoniecznie znajdującą się w obecnym Rzymie (może być Pont du Gard we Francji, lub amfiteatr w Puli w Chorwacji).  Prace ołówkiem muszą być utrwalone!!!          Druga kategoria naszego konkursu związana jest z Rokiem Kultury Antycznej, który obecnie obchodzimy w naszej szkole.

Każdy uczestnik może wykonać prace w obu kategoriach.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i dla uczniów gimnazjów

Prace oddajemy do dn. 16 kwietnia 2014,

do Szkoły Podstawowej nr 11 w Warszawie, ul. Keniga 20

do p. Agnieszki Poszepczyńskiej

LAUREACI I WYRÓŻNIENIA OGÓLNOPOLSKICH KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH

02.02.2014 18:06
      Poniżej prezentujemy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego EDI Pingwin 2013 (wyniki konkursu – styczeń 2014r). Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy!

Mateusz Karandys – 3 miejsce w Polsce

Paweł Szcześniak – 3 miejsce w Polsce

Mateusz Brochocki – 5 miejsce w Polsce

Dominik Byliński- 8 miejsce w Polsce

Nina Żwan– 4 miejsce w Polsce

Aleksandra Wołek– 4 miejsce w Polsce

Laura Bandera– 5 miejsce w Polsce

Anna Ankudowicz – 5 miejsce w Polsce

Maria Sobol- 9 miejsce w Polsce

Dominik Gruszka – 9 miejsce w Polsce

Mariusz Żelaśkiewicz– 2 miejsce w Polsce

Michał Karandys– 4 miejsce w Polsce

Jowita Drozdowicz– 5 miejsce w Polsce

Maria Sobol- 7 miejsce w Polsce

Mateusz Żelaśkiewicz– 10 miejsce w Polsce

Fryderyk Kuźma– 10 miejsce w Polsce

Wyniki XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny

02.02.2014 17:52
      Celem znanego od 17 lat Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny jest promocja uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkurs jest chętnie wykorzystywany przez nauczycieli, jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Pozwala również diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty. Poniżej prezentujemy osiągnięcia naszych uczniów w tegorocznej edycji Alfika.

Uczeń klasy IVa Dominik Byliński  otrzymał Dyplom Uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie!

Uczennica klasy IV e Gabriela Chałupa otrzymała Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie!

Uczennica klasy Vc Aleksandra Wołek Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie!

Uczennica klasy VIb Jowita Drozdowicz Dyplom Uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
      w konkursie!

Gratulujemy!

Mamy dwoje laureatów Przyrodniczego Konkursu Kuratoryjnego!

30.01.2014 17:43
      Dwoje uczniów naszej szkoły,  Maria Sobol z kl. 5e i Fryderyk Kuźma z kl. 6d, zostało laureatami Przyrodniczego Konkursu Kuratoryjnego. Znaleźli się pośród 36 szczęśliwców w województwie, którzy nie muszą pisać sprawdzianu po klasie szóstej i z miejsca otrzymują maksymalną ilość punktów. Szczególne gratulacje należą się Marysi, która osiągnęła tak znaczący sukces będąc uczennicą klasy piątej. Brawo!

• ul. Keniga 20