• "Jedenastka"

NASZA "JEDENASTKA"

Każdy kolejny dzień tworzy historię szkoły. Dzisiaj uczymy się jak dawniej języka polskiego, matematyki, przyrody i historii. Tworzymy prace plastyczne, śpiewamy w chórze i zespołach wokalnych, doskonalimy swoje talenty aktorskie w kołach teatralnych, niektórzy z nas są młodymi dziennikarzami, wydają dla nas szkolną gazetkę! Odkrywamy i doskonalimy swoje zdolności ruchowe na licznych zajęciach sportowych. Mamy też w szkole wiele mądrych głów. Każdy rok przynosi nam wiele sukcesów w konkursach i olimpiadach w dzielnicy, Warszawie i Polsce. Jesteśmy ciekawi otaczającego nas świata i potrafimy znaleźć dla siebie miejsce na zajęciach w klasie i spotkaniach kół przedmiotowych. Jeździmy na wycieczki i zielone szkoły. Bawimy się na dyskotekach... lubimy wszystkie imprezy szkolne - każdy przecież chce czasem odpocząć. Kochamy ferie i wakacje, bo po nich wspaniale jest wracać do szkoły, zobaczyć przyjazne twarze, spotkać kolegów i nauczycieli.

Z bolącą głową udajemy się do pani pielęgniarki, po lekcjach miło spędzamy czas pod opieką pań w świetlicy. Ciekawą książkę pomagają nam wybrać panie w bibliotece. Kiedy mamy problem – pomagają nam nasi wychowawcy, szkolni pedagodzy i pani psycholog. Wszyscy chcemy poprawnie i ładnie mówić – pomocą służy nam pani logopeda.  A od pani dyrektor i jej zastępców zawsze dostajemy to, na co sami zapracujemy: czasem pochwałę i gratulacje, a kiedy trzeba – parę gorzkich słów.

Na pierwszy rzut oka nie różnimy się od dawnych uczniów naszej szkoły. Ale to pozory. Świat dzisiaj inaczej wygląda. Uczymy się mówić po angielsku, francusku i rosyjsku. Mamy komputery i telefony komórkowe, a Internet otwiera nam okno na cały świat.

Na co dzień nie myślimy o tym, co było dawniej, trudno byłoby wyobrazić sobie nam tamtą szkołę i tamte dzieci sprzed ponad siedemdziesięciu lat. Ale są takie bardzo ważne sprawy, które się nie zmieniają mimo upływu czasu. Szkoła dla każdego jest miejscem, gdzie spędzamy kawał życia, tu zawiązujemy przyjaźnie, uczymy się, jak postępować, aby nie tylko nam, ale i innym było z nami dobrze.

Co roku w maju społeczność szkolna bierze udział w Święcie Szkoły, w czasie którego przypominana jest historia i tradycje Jedenastki. Wszyscy jesteśmy z Jedenastki! Każdy z nas może z dumą powiedzieć – to jest MOJA SZKOŁA! ŚWIĘTO SZKOŁY - uroczysty strój, nasze szkolne krawaty, hymn, który razem śpiewamy, sztandar, któremu okazujemy szacunek – to wszystko tworzy tradycję szkoły, której historia – warto pamiętać – liczy już 83 lata. Zapytajcie swoich rodziców, oni też na pewno pamiętają swoją szkołę, a wielu z nich pamięta właśnie Jedenastkę! Ciekawa historia i ogromne tradycje… NASZA SZKOŁA. Tradycje przetrwały, a każdy kolejny dzień wpisuje się w historię szkoły.