Szkoła Podstawowa nr 11 im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Warszawie

 

Nawigacja

Rok szkolny 2012/2013

Osiągnięcia uczniów

 

Wiktor Pytlewski został laureatem tegorocznej edycji Przyrodniczego Konkursu Kuratoryjnego a Krzysztof Kania - laureatem tegorocznej edycji Matematycznego Konkursu Kuratoryjnego (oczywiście nie musieli pisać sprawdzianu po szóstej klasie szkoły podstawowej).

 

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami IV Warszawskiego Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej „ZAUFAJ PANU": Nagrodę Główna Festiwalu zdobył Chór Szkoły Podstawowej nr 11; kat. I (soliści do lat 6) – 2 miejsce zajął Jędrek Olański; kat. I (zespoły do lat 6) wyróżnienie otrzymały „Gwiazdeczki”; kat. II. (soliści z klas 1-3) 3 miejsce zajęła Aleksandra Sobierajska; kat. II. (zespoły z klas 1-3) wyróżnienie otrzymał zespół: „Przyjaciółki”; kat. III (soliści z klas 4-6) 1 miejsce zajęła Weronika Pych; kat. III. (zespoły z klas 4-6) 2 miejsce zajął zespół „Sekret”, a wyróżnienie otrzymały miejsce „Wiolinki”.

 

W tegorocznej II Edycji Archidiecezjalnego Konkursu Santo Subito o błogosławionym Janie Pawle II. Agata Fusiarz otrzymała wyróżnienie na etapie dekanalnym a Wiktoria Niedźwiedź została finalistką konkursu.

 

Nasi uczniowie zostali laureatami XII Warszawskiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA: w kategorii wiekowej 7-9 lat wśród solistów 2 miejsce zajęła Helenka Gruszczyńska, natomiast wśród zespołów 2 miejsce zajął zespół „Niezapominajki”; w kategorii wiekowej 10-13 lat wśród zespołów 3 miejsce zajął chłopięcy zespół wokalny „Kameleon”.

 

Amelia Gruszczyńska zdobyła główną nagrodę w „Turnieju poezji śpiewanej” (w kategorii szkoły podstawowe) w I Konkursie Recytatorskim „MÓWIDŁO”, który odbył się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w MDK „Ochota”.

 

Magdalena Perdion została finalistką VII edycji Warszawskiego Konkursu Czytelniczego „Magia Lektur”.

 

Krzysztof Pietruszka został laureatem Konkursu Interdyscyplinarnego „Janusz Korczak - wielki przyjaciel dzieci" (konkurs dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych województwa mazowieckiego).

 

Jowita Drozdowicz, Agata Fusiarz, Mateusz Kośla i Urszula Pawelec zdobyli wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”.

 

Uczniowie naszej szkoły wspaniale spisali się w dzielnicowym finale Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”; wszyscy reprezentanci naszej szkoły zostali uhonorowani nagrodami lub wyróżnieniami a Małgorzata Mortka, która zdobyła pierwsze miejsce w dzielnicy w kategorii „klasy 4-6”, będzie reprezentować naszą dzielnicę w finale XXXVI Konkursu RecytatorskiegoWarszawska Syrenka”. Pozostałe nagrody i wyróżnienia naszych uczniów w finale dzielnicowym: 2 miejsca zajęły w swoich kategoriach: Zuzanna Wernicka, Jagoda Tomaszewska oraz Alicja Tomaszewska; 3 miejsce zajęła Anna Banasiak; wyróżnienia otrzymali: Erwin Trynkus, Mikołaj Janus, Julia Dołęgowska, Iga Wiak oraz Maria Sobol.

 

Laureatami X Dzielnicowej Olimpiady Historycznej „Powstanie Styczniowe” zostali: 1 miejsce - Mateusz Kośla, 2 miejsce - Jowita Drozdowicz i Fryderyk Kuźma, a miejsce 3 – Mariusz Żelaśkiewicz.

 

W VIII Dzielnicowym Konkursie Krasomówczym „Dobre uczynki dziecięcych bohaterów literackich w hołdzie Januszowi Korczakowi” nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca: w kat. „klasy 1-3” miejsce 1 zajął Mikołaj Janus, 2 miejsce zajął Marcin Kisielewicz a miejsce 3 przypadło Zuzi Wiernickiej; w kat. „klasy 4-6" miejsce 1 zajęła Alicja Tomaszewska, 2 miejsce zajęły Małgosia Mortka i Jagoda Tomaszewska a miejsce 3 przypadło Marysi Sobol. Laureatami Konkursu Plastycznego „Dziecięcy bohaterowie Janusza Korczaka” zostali: Alicja Tomaszewska (2 miejsce), Dominika Zabrotowicz (3 miejsce), Klaudia Wituń (3 miejsce), Patrycja Osuch (wyróżnienie).

 

W Dzielnicowym Konkursie Plastycznym „Magiczne miasta Europy – Paryż” uczniowie naszej szkoły zajęli miejsca: w kategorii „Pejzaż paryski” 2 miejsce – Jowita Drozdowicz, 3 miejsce Basia Grajek, natomiast wyróżnienia otrzymali: Wiktor Pytlewski oraz Ewa Kasperczyk; w kategorii „Projekt mody paryskiej” 2 miejsca zajęły Zosia Jędrzejewska oraz Julia Kwiatkowska, 3 miejsca zajęły Marta Paśnicka oraz Maciej Soczewka a wyróżnienie otrzymała Klaudia Wituń.

 

W kolejnej edycji Dzielnicowego Konkursu „Ursuska Szuflada Małolata” uczniowie naszej szkoły zajęli miejsca: w kategorii „Proza” (kl. IV-VI) 1 miejsce zajęła Barbara Grajek, 2 miejsce zajął Adam Wodzisławski, 3 miejsce zajęła Anna Kwiatkowska, a wyróżnienie otrzymał Fryderyk Kuźma; w kategorii „Poezja” (kl. IV-VI) 1 miejsce zajęła Patrycja Osuch, 2 miejsce zajął Mateusz Kośla, 3 miejsce zajęły Alicja Tomaszewska oraz Dominika Zabrotowicz; w kategorii „Poezja” (kl. I-III) 2 miejsce zajęła Sandra Krzeszewska a miejsce 3 zajęła Ola Kamińska.

 

Wśród laureatów kolejnej edycji Dzielnicowego Konkursu „Mistrz Sudoku” znaleźli się również nasi uczniowie. W kategorii klasy pierwsze” Paweł Harciński i Aleksander Troczyk zajęli trzecie miejsca; w kategorii „klasy drugie” Filip Kopyt zajął pierwsze miejsce a Wioletta Harasimczuk miejsce drugie; w kategorii „klasy trzecie” pierwsze miejsce zajął Mateusz Karandys a Paweł Szcześniak otrzymał wyróżnienie.

 

W III Dzielnicowym Turnieju (dla klas czwartych) „Baśniomistrz” nasz uczennica Dominika Zabrotowicz zajęła 2 miejsce, natomiast Zosia Jędrzejewska, Ania Ankudowicz, Patrycja Osuch i Wiktoria Siek otrzymały wyróżnienia.

 

Uczniowie naszej szkoły wspaniale spisali się tegorocznej edycji Konkursu Varsavianistycznego „Warszawa. Lubię to!”. W kategorii „szkoły podstawowe klasy 4-6”, 1 miejsce zajął zespół w składzie: Agata Fusiarz, Natalia Bartoszewska, Justyna Kościelna, Aleksandra Jarosz i Weronika Pych.

 

Drużyna naszych młodych szachistów w składzie: Aleksander Trocyk, Stanisław Kozłowski, Bogumił Kowalczyk, Kinga Pszczoła i Kalina Zając zajęła 2 miejsce w VII Szachowych Mistrzostwach Ursusa Przedszkolaków.

 

Karolina Szulczyk zajęła 2 miejsce w X Dzielnicowym Konkursie Informatycznym „Mistrz klawiatury”.

 

Nasi młodzi sportowcy osiągają sukcesy w zawodach sportowych w ramach XLVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży:

- drużyna mini piłki ręcznej dziewcząt zajęła 1 miejsce w Dzielnicy Ursus i zakwalifikowała się do finałów miejskich w Warszawie,

- drużyna mini piłki siatkowej dziewcząt zajęła 1 miejsce w Dzielnicy Ursus i zakwalifikowała się do finałów miejskich w Warszawie,

- drużyna mini piłki ręcznej chłopców zajęła 2 miejsca w Dzielnicy Ursus,

- drużyna mini koszykówki chłopców zajęła 2 miejsce w Dzielnicy Ursus,

- drużyna mini piłki nożnej dziewcząt zajęła 2 miejsce w Dzielnicy Ursus,

- drużyna dziewcząt w czwórboju lekkoatletycznym zajęła 2 miejsce w Dzielnicy Ursus,

- drużyna unihokeja dziewcząt zajęła 2 miejsce w Dzielnicy Ursus,

- drużyna unihokeja chłopców zajęła 2 miejsce w Dzielnicy Ursus,

- drużyna mini piłki nożnej chłopców zajęła 3 miejsce w Dzielnicy Ursus.

 

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym WWF Polska „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły”. W towarzyszącym Projektowi konkursie „Jedenastka” otrzymała nagrodę w kategorii „szkoła” (w gronie 146 szkół z całej Polski), natomiast uczennica naszej szkoły Jowita Drozdowicz otrzymała nagrodę, a uczeń Mateusz Karandys wyróżnienie w kategorii „uczeń – praca plastyczna ulotka lub plakat”.

 

Nasi uczniowie osiągnęli znaczące sukcesy w międzynarodowych („Kangur Matematyczny”) i ogólnopolskich konkursach matematycznych („Alfik Matematyczny”, „Olimpus”):

„Kangur Matematyczny”

 Poziom „klasa 2”

Weronika Niemiec - wyróżnienie,

Erwin Trynkus - wyróżnienie,

Ireneusz Butryn - wyróżnienie.

Poziom „klasa 3”

Mateusz Karandys - laureat,

Mateusz Brochocki - wyróżnienie,

Paweł Szcześniak - wyróżnienie,

Aleksandra Ogonowska - wyróżnienie.

Poziom „klasa 4”

Aleksandra Wołek - wynik bardzo dobry,

Laura Bandera - wynik bardzo dobry,

Nina Żwan - wynik bardzo dobry,

Małgorzata Barej - wyróżnienie,

Kacper Wojtycki - wyróżnienie,

Maria Sobol - wyróżnienie,

Nina Małecka - wyróżnienie,

Cezary Waluś - wyróżnienie,

Rafał Stańczyk - wyróżnienie,

Adam Kociński - wyróżnienie,

Oliwier Krajewski - wyróżnienie,

Marta Paśnicka - wyróżnienie,

Anna Ankudowicz - wyróżnienie,

Kamil Wielgus - wyróżnienie.

Poziom „klasa 5”

Michał Longa - wyróżnienie,

Anna Kwiatkowska - wyróżnienie,

Jowita Drozdowicz - wyróżnienie,

Michał Karandys - wyróżnienie,

Mariusz Żelaśkiewicz - wyróżnienie,

Fryderyk Kuźma - wyróżnienie.

Poziom „klasa 6”

Krzysztof Kania – laureat,

Bartosz Żebrowski - wyróżnienie,

Adam Jaskuła - wyróżnienie,

Patrycja Reda - wyróżnienie.

„Alfik Matematyczny”

 Poziom „klasa 5”

Aleksandra Wołek – wynik bardzo dobry,

Nina Żwan – wynik bardzo dobry,

Cezary Waluś – wynik dobry.

Poziom „klasa 6”

Krzysztof Kania – wynik bardzo dobry.

„Olimpus” (sesja jesienna)

Poziom „klasa 4”

Maria Sobol – laureat, 3 wynik w kraju,

Aleksandra Wołek – laureat, 5 wynik w kraju,

Cezary Waluś – laureat, 6 wynik w kraju,

Kacper Wojtycki – laureat, 9 wynik w kraju,

Bartosz Kowalski – laureat, 10 wynik w kraju,

Nina Żwan – laureat, 11 wynik w kraju,

Kamil Wielgus – laureat, 11 wynik w kraju,

Mateusz Bujalski – laureat, 13 wynik w kraju,

Laura Bandera – laureat, 13 wynik w kraju,

Dominika Zabrotowicz – laureat, 14 wynik w kraju.

Poziom „klasa 5”

Jowita Drozdowicz – laureat, 4 wynik w kraju,

Mariusz Żelaśkiewicz – laureat, 13 wynik w kraju.

Poziom „klasa 6”

Krzysztof Kania – laureat, 9 wynik w kraju.

„Olimpus” (sesja zimowa)

Poziom „klasa 4”

Nina Żwan – laureat, 6 wynik w kraju,

Aleksandra Wołek – laureat, 7 wynik w kraju,

Cezary Waluś – laureat, 7 wynik w kraju,

Marta Kwiatkowska - laureat, 7 wynik w kraju,

Laura Bandera - laureat, 7 wynik w kraju,

Kacper Wojtycki – laureat, 9 wynik w kraju,

Marta Paśnicka – laureat, 9 wynik w kraju,

Dominika Zabrotowicz – laureat, 10 wynik w kraju.

Poziom „klasa 5”

Jowita Drozdowicz – laureat, 1 wynik w kraju (otrzymała dyplom grawerowany i nagrodę),

Mariusz Żelaskiewicz – laureat, 6 wynik w kraju,

Michał Karandys - laureat, 8 wynik w kraju,

Andrzej Gałęski - laureat, 9 wynik w kraju,

Mateusz Żelaśkiewicz - laureat, 9 wynik w kraju,

Anna Kwiatkowska - laureat, 10 wynikw kraju.

Poziom „klasa 6”

Krzysztof Kania – laureat, 5 wynik w kraju,

Mariusz Kiełbus - laureat, 9 wynik w kraju,

Bartosz Żebrowski - laureat, 9 wynik w kraju,

Wiktor Pytlewski - laureat, 9 wynik w kraju,

Adam Jaskuła - laureat, 10 wynik w kraju.

Konkurs Kuratoryjny

Krzysztof Kania – laureat tegorocznej edycji Matematycznego Konkursu Kuratoryjnego.

 

Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca w V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik"

Poziom „klasa 1”

Paradowski Jakub – nagroda główna,

Mateusz Skroński - nagroda,

Łukasz Wysocki – wyróżnienie,

Bogumił Kowalczyk – wyróżnienie,

Kacper Bednarzak – wyróżnienie.

Poziom „klasa 2”

Kaja Skubis – nagroda,

Weronika Niemiec – nagroda,

Erwin Trynkus – wyróżnienie,

Stanisław Sypniewski – wyróżnienie,

Hubert Trumniarz – wyróżnienie.

Poziom „klasa 3”

Adam Rzepka – wyróżnienie,

Mateusz Karandys – wyróżnienie,

Mateusz Brochocki – wyróżnienie.

Poziom „klasa 4”

Maria Sobol – nagroda,

Nina Żwan - nagroda,

Emilia Klekotka – nagroda,

Cezary Waluś – nagroda,

Małgorzata Barej – wyróżnienie,

Bartosz Knyspel – wyróżnienie,

Dominika Zabrotowicz – wyróżnienie,

Patrycja Osuch – wyróżnienie,

Małgorzata Mortka – wyróżnienie,

Aleksandra Wołek – wyróżnienie,

Alicja Stasik – wyróżnienie,

Adam Kociński – wyróżnienie,

Laura Bandera – wyróżnienie.

Poziom „klasa 5”

Michał Karandys – nagroda,

Michał Longa – wyróżnienie,

Jowita Drozdowicz – wyróżnienie,

Alicja Tomaszewska – wyróżnienie.

Poziom „klasa 6”

Wiktor Pytlewski  - wyróżnienie,

Szymon Kuc – wyróżnienie,

Michał Taras – wyróżnienie,

Adam Jaskuła – wyróżnienie,

Krzysztof Kania – wyróżnienie

Klaudia Wituń – wyróżnienie,

Patrycja Reda – wyróżnienie,

Adam Wodzisławski – wyróżnienie,

Franciszek Basiński – wyróżnienie,

Mateusz Kośla - wyróżnienie.

 

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 11 w składzie: Adrianna Krawczyk, Filip Tausiewicz, Filip Basiński oraz Adam Piotrowski zwyciężyła w tegorocznej - VIII edycji Dzielnicowej Olimpiady o Ruchu Drogowym „Bezpiecznie na drodze” (dla klas drugich).