• Konkurs "Mapa miejsc pamięci mojej małej Ojczyzny"

• 08.10.2018 17:34
      • Na mapie Ursusa  (wydrukowanej z Internetu lub innej np. narysowanej własnoręcznie) w odpowiednich miejscach nanieś za pomocą znaków punktowych miejsca pamięci, które są jednocześnie  głazami narzutowymi (eratykami). Każdy z głazów opisz – rodzaj skały, jego wielkość, miejsce, gdzie się znajduje oraz podaj informację komu bądź czemu jest poświęcony. Każdy z głazów sfotografuj, a zdjęcie dołącz do mapy. Mapa powinna mieć legendę, więc ją wykonaj. Dodatkowe punkty będą doliczone, jeśli mapa będzie opatrzona w skalę. Dołącz informację o źródłach wiedzy (np. adresach stron internetowych, tytułach wydawnictw), z których korzystałeś. Pracę oddaj w terminie do 30 listopada 2018 do p. Urszuli Wichowskiej (sala nr 15 lub pokój zastępców, w razie problemów swojemu wychowawcy). Zapraszamy do udziału, więcej szczegółów poniżej!

•  REGULAMIN KONKURSU GEOGRAFICZNEGO
            Z OKAZJI 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI  POLSKI
                       Mapa miejsc pamięci mojej Małej Ojczyzny
                                                                                                                                                         Znalezione obrazy dla zapytania chorągiewka biało-czerwona
        Cele konkursu:
        - propagowanie wiedzy o najbliższym środowisku, Małej Ojczyźnie,
        - korzystanie z różnorodnych źródeł informacji,
        - korzystanie ze zdobytej wiedzy,
        - graficzne przedstawienie informacji na mapie.

Zasady konkursu:
        1.Na mapie Ursusa  (wydrukowanej z Internetu lub innej np. narysowanej własnoręcznie) w odpowiednich miejscach nanieś za pomocą znaków punktowych miejsca pamięci, które są jednocześnie  głazami narzutowymi (eratykami).
        2. Każdy z głazów opisz – rodzaj skały, jego wielkość, miejsce, gdzie się znajduje oraz podaj informację komu bądź czemu jest poświęcony.
        3. Każdy z głazów sfotografuj, a zdjęcie dołącz do mapy.
        4. Mapa powinna mieć legendę, więc ją wykonaj.
        5. Dodatkowe punkty będą doliczone, jeśli mapa będzie opatrzona w skalę.
        6. Dołącz informację o źródłach wiedzy (np. adresach stron internetowych, tytułach wydawnictw), z których korzystałeś.
        7. Pracę oddaj w terminie do 30 listopada 2018 do p. Urszuli Wichowskiej (sala nr 15 lub pokój zastępców, w razie problemów swojemu wychowawcy).
        8. Za udział w konkursie otrzymasz cząstkową ocenę  (również celującą) albo plusa z geografii lub przyrody (w zależności od zaangażowania).
        9. Laureaci i wyróżnieni w tym konkursie mogą liczyć dodatkowo na nagrody książkowe.
        10. Konkurs jest adresowany do uczniów klas VI-VIII, ale młodsi zainteresowani tematem też mogą wziąć w nim udział.

POWODZENIA!