• Informacje ogólne

Z-ca przewodniczącego – Magdalena Pyzara

Skarbnik -Jan Makowiecki

Sekretarz – Jakub Zięba

SAMORZĄD UCZNIOWSKI DZIAŁA W NASTĘPUJĄCYCH OBSZARACH:

DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWA, do której należy: informowanie społeczności szkolnej o działaniach organu, poprzez prowadzenie gazetki ściennej i umieszczanie informacji na stronie internetowej szkoły; współpraca z opiekunami samorządu, Dyrekcją, Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców; organizacja wyborów przedstawicieli rady.

DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA, która realizowana jest poprzez: zbiórkę i realizację projektów na rzecz potrzebujących; współpraca z Wolontariatem Szkolnym.

DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNO-OŚWIATOWA ma na celu: propagowanie wartości i tradycji kultury polskiej; organizowanie konkursów oraz okolicznościowych imprez i akcji,  realizację projektów, które mają uatrakcyjnić życie szkolne.

DZIAŁALNOŚĆ POMOCY W NAUCE ma na celu pomoc uczniom mierzącym się z różnymi trudnościami w nauce.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego -Kinga Samsel, Norbert Duranc

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

I Postanowienia ogólne:

1.    Terenem działania jest Szkoła Podstawowa nr 11 im. Żołnierzy I Dywizji Kościuszkowskiej w Warszawie.

2. Samorząd jest organizacją demokratyczną. Uczniowie sami wybierają swoich

przedstawicieli do Rady Samorządu Szkolnego, aby uczestniczyć w tworzeniu i

realizacji programu pracy samorządu.

3. Skład Rady Samorządu Uczniowskiego jest wybierany na pierwszym spotkaniu po wyborach w głosowaniu tajnym wśród uczniów, którzy zostali wybrani na przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

4. Samorząd reprezentuje interesy uczniów wobec Dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz

administracji oświatowej.

5. Zadania Rady Samorządu Uczniowskiego zostały określone w Statucie Szkoły.

II Rada  Samorządu Szkolnego:

1. Rada  Samorządu powoływana jest na roczną kadencję.
          2. W skład Rady Samorządu wchodzą :
          • przewodniczący
          • zastępca przewodniczącego
          • skarbnik
          • sekretarz

III Prawa i obowiązki samorządu:

1. Dba o dobre imię i honor szkoły, kultywuje i wzbogaca jej tradycje.
          2. Aktywizuje życie społeczne w szkole.
          3. Włącza się w organizację życia szkolnego.
          4. Współdziała z opiekunami, Dyrektorem szkoły, Radą Pedagogiczną oraz Radą Rodziców.
          5. Uczestniczy w akcjach charytatywnych oraz organizuje takie akcje na terenie szkoły.
          6. Wyraża gotowość wzajemnej pomocy uczniom potrzebującym.
          7. Stoi na straży wypełniania obowiązków szkolnych.
          8. Realizuje wyznaczony plan pracy na rok szkolny.