• Konkurs na najdłuższą krzyżówkę przyrodniczą

• 17.04.2015 10:37
      • Zapraszamy do udzialu w konkursie na najdłuższą krzyżówkę przyrodniczą. Prace wykonane według zasad podanych w regulaminie należy oddać do nauczycielek przyrody w terminie do 22.05.2015 roku. Regulamin konkursu prezentujemy poniżej.
      •             Konkurs na najdłuższą krzyżówkę przyrodniczą

1. Cele Konkursu

• podnoszenie świadomości przyrodniczej młodzieży
        • rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska naturalnego
        • pobudzenie do kreatywnego myślenia i twórczej pracy nad zagadnieniami społeczno-przyrodniczymi
        • rozbudzenie zainteresowań łamigłówkami
        • opracowanie plastycznej szaty graficznej krzyżówki o charakterze przyrodniczym
        • opracowanie krzyżówki o tematyce przyrodniczej

1. Organizatorzy Konkursu i osoby do których oddajemy prace konkursow

nauczycielki przyrody – Ula Wichowska, Izabela Miśkiewicz,
                                                           Joanna Balcerzak, Ewa Krasoń

1. Uczestnicy Konkursu

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 4-6, Szkoły Podstawowej Nr11 w Ursusie

1. Termin oraz zasady uczestnictwa w Konkursie

• Termin dostarczania prac na konkurs – 22.05.2015 roku
        • realizacja i opracowanie wszystkich zadań konkursowych

A. Na  arkuszu papieru-  format dowolny:

- Opracowanie krzyżówki z przeznaczeniem do rozwiązania (z poleceniami do haseł napisanymi na komputerze).

- Hasła, które będą występowały w krzyżówce powinny mieć tematykę przyrodniczą .

- Hasła należy opracować w oparciu o podręczniki szkolne do przyrody dla klas 4-6.

- Opracowanie plastyczne krzyżówki o charakterze przyrodniczym w dowolnej  płaskiej technice plastycznej.
        - Podpisanie
        pracy (Imię, Nazwisko, klasa)

B. Na drugim arkuszu papieru – format dowolny :

- Przedstawienie krzyżówki rozwiązanej z poleceniami do haseł i z wyróżnionym hasłem głównym bez opracowania graficznego.

- Podpisanie pracy.

Praca  na konkurs, powinna mieć postać papierową o dowolnym formacie . Polecenia do haseł  krzyżówki powinny być napisane na komputerze .

Sposób wykonania zależy od uczestników, ich kreatywności i zaangażowania, a także ilości i rodzaju zgromadzonych informacji i materiałów.

Warunkiem przyjęcia pracy jest załączenie 1 kompletu:

1. Krzyżówka przeznaczona do rozwiązania z hasłami.
        2. Krzyżówka rozwiązana z hasłami.
        3. Szata graficzna towarzysząca krzyżówce przeznaczonej do rozwiązania.

1. Kryteria oceny

Komisja konkursowa będzie oceniać według następujących kryteriów:

- kompletność dostarczonych opracowań (prace niekompletne zostaną zdyskwalifikowane już we wstępnej fazie oceniania),

- poprawność wykonania zadań,

- terminowość nadesłanych prac,

- wykorzystanie wiedzy przyrodniczej z zakresu biologii, chemii, fizyki, geografii na poziomie szkoły podstawowej klasy 4-6

- ilość zamieszczonych haseł

- ciekawe ujęcie, czytelność oraz estetyka opracowania.

1. Komisja konkursowa

Oceny prac dokona Komisja Konkursowa. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.

1. Ogłoszenie wyników i nagrody
        • Wyniki konkursu zamieszczone zostaną na stronie internetowej szkoły. Nagrody dla zwycięzców wręczane będą na uroczystości z okazji Święta Szkoły.