Szkoła Podstawowa nr 11 im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Warszawie

 

Nawigacja

Rok szkolny 2013/2014

Osiągnięcia uczniów

Uczniowie naszej szkoły Maria Sobol i Fryderyk Kuźma zostali laureatami tegorocznej edycji Przyrodniczego Konkursu Kuratoryjnego. Warto zaznaczyć, że Marysia Sobol została laureatem wspomnianego konkursu będąc uczennicą klasy piątej.

 

Nasi uczniowie osiągają znaczące sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach matematycznych.

Laureaci Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

Poziom „klasa 2”

Łukasz Wysocki - wyróżnienie,

Łukasz Kościelski - wyróżnienie,

Paweł Iwanowski - wyróżnienie,

Aleksandra Krzysiak - wyróżnienie.

Poziom „klasa 3”

Filip Kopyt - wyróżnienie,

Jan Gasieniec - wyróżnienie,

Krystian Winiarski - wyróżnienie,

Krzysztof  Brzeszkiewicz - wyróżnienie,

Małgorzata Świderek - wyróżnienie,

Hubert Jurek Truniarz - wyróżnienie,

Ireneusz Butryn - wyróżnienie.

Poziom „klasa 4”

Mateusz Karandys - laureat, zdobył maksymalną ilość punktów,

Gabriela Chalupa - wyróżnienie,

Maria Domińczak - wyróżnienie,

Tomasz Lasota - wyróżnienie,

Aleksandra Ogonowska - wyróżnienie,

Dominik Byliński - wyróżnienie.

Poziom „klasa 5”

Nina Żwan - wynik bardzo dobry,

Aleksandra Wołek - wynik bardzo dobry,

Laura Bandera - wyróżnienie,

Szymon Kościelski - wyróżnienie,

Maria Sobol - wyróżnienie,

Cezary Waluś - wyróżnienie,

Patrycja Osuch - wyróżnienie,

Kamil Wielgus - wyróżnienie.

Poziom „klasa 6”

Jowita Drozdowicz - wyróżnienie,

Mariusz Żelaskiewicz - wyróżnienie,

Michał Karandys - wyróżnienie,

Michał Longa - wyróżnienie.

 

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego EDI Pingwin:

Poziom „klasa 4”

Mateusz Karandys – 3 miejsce w kraju,

Paweł Szcześniak – 3 miejsce w kraju,

Mateusz Brochocki – 5 miejsce w kraju,

Dominik Byliński - 8 miejsce w kraju.

Poziom „klasa 5”

Nina Żwan – 4 miejsce w kraju,

Aleksandra Wołek – 4 miejsce w kraju,

Laura Bandera – 5 miejsce w kraju,

Anna Ankudowicz – 5 miejsce w kraju,

Maria Sobol - 9 miejsce w kraju,

Dominik Gruszka – 9 miejsce w kraju.

Poziom „klasa 6”

Mariusz Żelaśkiewicz – 2 miejsce w kraju,

Michał Karandys – 4 miejsce w kraju,

Jowita Drozdowicz – 5 miejsce w kraju,

Maria Sobol - 7 miejsce w kraju,

Mateusz Żelaśkiewicz – 10 miejsce w kraju,

Fryderyk Kuźma – 10 miejsce w kraju.

 

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „OLIMPUS”

„Olimpus” (sesja jesienna)

Poziom „klasa 4”
Karandys Mateusz - 2 wynik w kraju,
Brzeszkiewicz Piotr - 6 wynik w kraju,
Polak Paweł - 9 wynik w kraju,
Szcześniak Paweł - 10 wynik w kraju,
Brochocki Mateusz - 10 wynik w kraju,
Byliński Dominik  - 11 wynik w kraju,
Lasota Tomasz - 12 wynik w kraju,
Chojecka Małgorzata - 13 wynik w kraju,
Czarnecki Kacper - 13 wynik w kraju,
Chałupa Gabriela - 13 wynik w kraju,
Suchocki Maciej - 13 wynik w kraju,
Ogonowska Aleksandra - 14 wynik w kraju.
Poziom „klasa 5”
Żwan Nina - 7 wynik w kraju,
Waluś Cezary - 13 wynik w kraju,
Paśnicka Marta - 14 wynik w kraju,
Kościelski Szymon - 15 wynik w kraju.
Poziom „klasa 6”
Drozdowicz Jowita - 2 wynik w kraju,
Żelaśkiewicz Mariusz - 4 wynik w kraju,
Żelaśkiewicz Mateusz - 7 wynik w kraju,
Karandys Michał - 7 wynik w kraju.

„Olimpus” (sesja zimowa)

Poziom „klasa 4”
Karandys Mateusz - 1 wynik w kraju,
Brzeszkiewicz Piotr - 1 wynik w kraju,
Brochocki Mateusz - 3 wynik w kraju,
Byliński Dominik - 5 wynik w kraju,
Lasota Tomasz - 5 wynik w kraju,
Chojecka Małgorzata - 10 wynik w kraju.
Poziom „klasa 5”
Wołek Aleksandra - 1 wynik w kraju,
Żwan Nina - 2 wynik w kraju,
Kościelski Szymon - 5 wynik w kraju,
Paśnicka Marta - 7 wynik w kraju,
Sobol Maria - 7 wynik w kraju,
Ankudowicz Anna - 9 wynik w kraju,
Bandera Laura - 9 wynik w kraju,
Bujalski Mateusz - 10 wynik w kraju,
Stasik Alicja - 10 wynik w kraju.
Poziom „klasa 6”
Drozdowicz Jowita - 1 wynik w kraju,
Karandys Michał - 1 wynik w kraju,
Żelaśkiewicz Mariusz - 3 wynik w kraju,
Kuźma Fryderyk - 3 wynik w kraju,
Kwiatkowska Anna - 7 wynik w kraju,
Gałęski Andrzej - 9 wynik w kraju.

 

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Humanistyczny” nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre i dobre wyniki: Dominik Byliński i Jowita Drozdowicz otrzymali dyplomy uznania za bardzo dobre wyniki, a Gabriela Chałupa i Aleksandra Wołek otrzymały dyplomy uznania za dobre wyniki w konkursie.

 

Uczennica naszej szkoły Marysia Domińczak zajęła 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczo-Plastycznym „Lubimy mokradła”.

 

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami III Mazowieckiego Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień”: Soliści - Kategoria I. 1 miejsce – Antonina Białek, 3 miejsce – Helena Gruszczyńska; Zespoły - Kategoria I. wyróżnienie otrzymał zespół „Niezapominajki”; Zespoły - Kategoria II. 2 miejsce - „Wiolinki”; Zespoły - Kategoria V. (połączone) 1 miejsce – zespół „Forte”.

 

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami I Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Bio-Różnorodni 2013” pod hasłem „Ptaki dziuplaki – nasi mali sprzymierzeńcy”. W kategorii „praca plastyczna” (klasy 1-3) 1 miejsce zajęła Martyna Miniewska a miejsce 2 – Gabriela Salztman; w kategorii „praca plastyczna” (klasy 4-6) 3 miejsce zajęła Anna Melon. W kategorii „praca fotograficzna” (klasy 4-6) 1 miejsce zajęła Maria Domińczak, 2 miejsce zajęła Magdalena Perdion, a wyróżnienie otrzymał Michał Ciszewski. W kategorii „test wiedzy” (klasy 4-6) 4 miejsce zajęła Nina Żwan.

 

Nasi uczniowie zostali laureatami XIII Warszawskiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA: w kategorii wiekowej 7-9 lat wśród solistów 3 miejsce zajęła Julia Ruszczyńska; w kategorii wiekowej 10-13 lat wśród zespołów wyróżnienia otrzymali: Chór Szkoły Podstawowej nr 11 im. I Dywizji Kościuszkowskiej oraz zespół wokalny „Wiolinki.

 

Drużyna SP11 w składzie: Marysia Domińczak, Amelia Bujalska, Mateusz Żmuda, Mateusz Bujalski oraz Janek Domińczak zdobyła srebrny medal w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich.

 

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami II Konkursu Recytatorskiego „MÓWIDŁO” organizowanego przez  MDK „Ochota”. W „Turnieju recytatorskim” (przyznano pierwszą i drugą nagrodę oraz wyróżnienia) I nagrodę zdobyła Jagoda Tomaszewska, a II nagroda przypadła w udziale Alicji Tomaszewskiej. W „Turnieju poezji śpiewanej” (przyznano nagrody i wyróżnienia) nagrodę otrzymała Amelia Gruszczyńska, natomiast wyróżnienie przyznano Alicji Kraśniewicz.

 

Nasi uczniowie wspaniale spisali się tegorocznej edycji Konkursu Varsavianistycznego „Powstanie Warszawskie!” W rozegranej grze miejskiej, w kategorii „szkoły podstawowe klasy 4-6”, laureatami zostały dwa zespoły nasze szkoły w składzie: Patrycja Osuch, Marta Paśnicka, Aleksandra Wołek i Dominika Zabrotowicz (klasa 5c) oraz Michał Melon, Jasin Sbai i Said Sbai (klasa 6e).

 

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami V Warszawskiego Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej „ZAUFAJ PANU. Oto wyróżnieni i nagrodzeni wykonawcy z naszej szkoły: kat. I (soliści do lat 6) 1 miejsce zajęła Marysia Krasińska, 2 miejsce zajęła Lucyna Gruszczyńska; kat. I (zespoły do lat 6) 2 miejsce zajął zespół Motylki, natomiast wyróżnienie otrzymały Gwiazdeczki; kat. II (soliści z klas I-III) 1 miejsce zajęła Antonina Białek, 2 miejsce przypadło Marcie Paśniczek, a wyróżnienie otrzymała Oliwia Przebierała; kat. II (zespoły z klas I-III) 1 miejsce zajął zespół Niezapominajki, natomiast 3 miejsce przyznano Zespołowi Chłopięcemu; w kat. III (soliści z klas IV-VI) 2 miejsce zajęła Małgorzata Mortka, 3 miejsca przyznano: Alicji Kraśniewicz, Amelii Gruszczyńskiej oraz Nikoli Adamus, a wyróżnienia otrzymały: Maja Krasińska oraz Laura Uba; w kat. III (zespoły z klas IV-VI) 1 miejsce zajęły: Chór SP11 oraz Wiolinki, natomiast wyróżnienie przyznano duetowi Weronika Kuryłek i Ola Kopcińska.

 

Nasi uczniowie zostali laureatami Dzielnicowej Olimpiady Polonistycznej „W świecie mitów greckich”: 2 miejsce zajęła Anna Ankudowicz, 3 miejsce przypadło Dominice Zabrotowicz oraz Małgorzacie Trębskiej, natomiast wyróżnienie przyznano Patrycji Osuch.

 

Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami zorganizowanego przez OK „ARSUS” konkursu „Moja rodzina”: 1 miejsce zajęła Julia Kąsowska, a miejsce 2 zajęła Zosia Bednarczyk.

 

W Dzielnicowym Konkursie Plastycznym „Mity greckie w obrazach” uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca: 2 miejsce – Anna Melon, 3 miejsce Marysia Domińczak, natomiast wyróżnienia otrzymali: Alicja Kraśniewicz oraz Jowita Drozdowicz.

 

Nasi młodzi sportowcy osiągają sukcesy w zawodach sportowych w ramach XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży:

- drużyna mini piłki nożnej chłopców zajęła 5 miejsce w Warszawie,

- drużyna unihokeja dziewcząt zajęła 2 miejsce w Dzielnicy Ursus,

- drużyna unihokeja chłopców zajęła 3 miejsce w Dzielnicy Ursus,

- drużyna mini piłki ręcznej dziewcząt zajęła 1 miejsce w Dzielnicy Ursus,

- drużyna mini pilki ręcznej chłopców zajęła 2 miejsce w Dzielnicy Ursus,

- drużyna mini koszykówki chłopców zajęła 2 miejsce w Dzielnicy Ursus,

- drużyna mini piłki siatkowej dziewcząt zajęła 2 miejsce w Dzielnicy Ursus,

- drużyna mini piłki nożnej dziewcząt zajęła 2 miejsce w Dzielnicy Ursus,

- drużyna mini piłki nożnej chłopców zajęła 1 miejsce w Dzielnicy Ursus.

 

W Dzielnicowym Konkursie Plastycznym „Magiczne miasta Europy – Rzym” uczniowie naszej szkoły zajęli miejsca: w kategorii „malarstwo” 1 miejsce zajęła Marysia Domińczak a miejsce 2 zajęła Jowita Drozdowicz; w kategorii „rysunek” 1 miejsce zajął Jan Domińczak, natomiast wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Pęgier i Michał Ciszewski.

 

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami kolejnej edycji Dzielnicowej Olimpiady Polonistycznej „W świecie mitów greckich”: 2 miejsce zajęła Anna Ankudowicz, 3 miejsce przypadło Dominice Zabrotowicz i Małgorzacie Trębskiej, natomiast wyróżnienie otrzymała Patrycja Osuch.

 

W kolejnej edycji Dzielnicowego Konkursu „Ursuska Szuflada Małolata” uczniowie naszej szkoły zajęli miejsca: w kategorii „Proza” (kl. I-III) 1 miejsce zajęli Erwin Trynkus i Oliwia Małys, a miejsce trzecie zajęła Lucyna Pęgier; w tej samej grupie wiekowej w kategorii „Poezja” 2 miejsce zajął Jakub Wrzodak, 3 miejsce przypadło Aleksandrze Kamińskiej, a wyróżnienie otrzymała Sandra Krzeszewska; w kategorii „Poezja” (kl. IV-VI) 1 miejsce zajęła Patrycja Osuch, natomiast miejsce trzecie zajęła Maria Domińczak; w kategorii „Proza” (kl. IV-VI) 1 miejsce zajął Fryderyk Kuźma, 2 miejsce zajęła Zuzanna Pęgier, a wyróżnienia otrzymali Ajsza Galal oraz Luiza Luzak.

 

Sukcesem zakończyli swój udział nasi uczniowie w kolejnej edycji Dzielnicowej Olimpiady Matematycznej „Potyczki z Pitagorasem”: 1 miejsca zajęła i tytuł laureata otrzymała Jowita Drozdowicz, natomiast wyróżnienia otrzymali: Fryderyk Kuźma, Jasin Sbai oraz Mariusz Żelaśkiewicz.

 

W tegorocznej edycji Dzielnicowej Olimpiady Przyrodniczej „Las - skarbiec człowieka i przyrody” zwyciężył uczeń naszej szkoły Jan Domińczak; drugie miejsce zajął Michał Longa, a wyróżnienie otrzymał Michał Karandys.

 

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami kolejnej edycji Dzielnicowej Olimpiady Języka Angielskiego: 1 miejsce zajął Fryderyk Kuźma, natomiast wyróżnienia otrzymali Alicja Tomaszewska i Łukasz Sulejczak.

 

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 11 w składzie: Magdalena Karasek, Fryderyk Kuźma, Andrzej Gałęski oraz Said Sbai zwyciężyła w finale Dzielnicowego Konkursu Wiedzy o Zagrożeniach w ramach Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej oraz akcji Bezpieczne Wakacje.