Wizerunek ucznia JEDENASTKI

Uczeń "Jedenastki"

Jestem uczniem JEDENASTKI, więc:

* zachowuję się kulturalnie w szkole oraz innych miejscach publicznych,

* staram się o tworzenie w środowisku szkolnym i pozaszkolnym koleżeńskiej atmosfery,

* z szacunkiem odnoszę się do nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz pozostałych uczniów,

* zwracam uwagę na estetykę ubioru i uczesania, tzn. postępuję zgodnie z regułami zasadami

zawartymi w REGULAMINIE_WIZERUNKU_UCZNIA_NASZEJ_SZKOLY.doc:

- przychodzę do szkoły w schludnych, skromnych i estetycznych strojach;

- przestrzegam norm i zasad społecznych;

- posługuję się polszczyzną zgodną z normą językową;

- swoją postawą i zachowaniem okazuję szacunek innym;

- dbam o dobre imię szkoły i zawsze godnie ją reprezentuję;

- nie ulegam nałogom, prowadzę zdrowy tryb życia;

- nie nudzę się bo mam liczne zainteresowania;

- chętnie pomagam innym;

- urządzenia audio i telefony są przydatne, ale w szkole korzystam z nich za zgodą nauczyciela.

Dzień dobry na początek i do widzenia na koniec dnia - codziennie witam się i żegnam ze wszystkimi nauczycielami i pracownikami naszej szkoły.

Przepraszam, proszę i dziękuję - magiczne słowa znam i stosuję.

Uśmiechamy się do siebie - uśmiech to coś, co stosuję.

W szkole chodzę bez nakrycia głowy, ponieważ znam zasady dobrego wychowania (zachowania).

Najładniejsza jest „natura”, więc nie farbuję włosów; moja fryzura jest „cywilizowana”. Buzi nie maluję, bo naturze hołduję.

Noszę kompletny strój - przecież i tak wszyscy wiedzą, że mam plecy, brzuch i dekolt (nikomu nie muszę udowadniać).

Wchodząc do szkoły, buty zostawiam w szatni (chcę uczyć się w czystych pomieszczeniach); wiem, ile trudu kosztuje panie sprzątające utrzymanie czystości i porządku - szanuję ich pracę.

W czasie pełnienia dyżuru noszę identyfikator - przecież nie wstydzę się swojego imienia i nazwiska.