• Konkurs plastyczny Magiczne Miasta Europy - Rzym

• 09.02.2014 22:48
      • W tym roku szkolnym odbywa się trzecia edycja konkursu plastycznego poświęconego niezwykłym miastom europejskim. Celem konkursu jest zapoznanie ze sztuką i architekturą europejską, poznanie różnych technik plastycznych oraz rozwijanie młodych talentów.
        Tematem tegorocznego konkursu jest Rzym – Wieczne Miasto, pełne starożytnych zabytków, architektonicznych perełek z różnych epok, uroczych zaułków i słonecznych placów.

• Konkurs ma 2 kategorie:

1. Praca malarska: Spacerkiem po Rzymie: format pracy A3 (lub zbliżony), technika – farby akwarelowe, plakatowe, akrylowe lub olejne oraz pastele olejne
        2. Rysunek: Architektura Starożytnego Rzymu: format od A4 do A3, technika: ołówek, tusz, cienkopis – rysunek ma przedstawiać konkretną budowlę pochodzącą z czasów Imperium Rzymskiego, niekoniecznie znajdującą się w obecnym Rzymie (może być Pont du Gard we Francji, lub amfiteatr w Puli w Chorwacji).  Prace ołówkiem muszą być utrwalone!!!          Druga kategoria naszego konkursu związana jest z Rokiem Kultury Antycznej, który obecnie obchodzimy w naszej szkole.

Każdy uczestnik może wykonać prace w obu kategoriach.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i dla uczniów gimnazjów

Prace oddajemy do dn. 16 kwietnia 2014,

do Szkoły Podstawowej nr 11 w Warszawie, ul. Keniga 20