• Dzielnicowy Konkurs Plastyczny "Mity greckie w obrazach"

• 21.10.2013 20:50
      • W ramach Roku Kultury Antycznej zapraszasmy do wzięcia udziału w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym "Mity greckie w obrazach". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz dla uczniów gimnazjów dzielnicy Ursus. Należy pracę malarską ilustrującą wybrany mit (format A3, technika: farby plakatowe, akrylowe, olejne, akwarele, pastele olejne) i złozyć do dnia 12 grudnia 2013 u p. A. Poszepczyńskiej w Szkole Podstawowej nr 11. Pełny regulamin konkursu można znaleźć poniżej (zakładka Konkursy)
      • Zapraszamy do wzięcia udziału  w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym pt.

MITY GRECKIE W OBRAZACH

W roku szkolnym 2013/2014, w ramach Projektu Edukacji Kulturalnej Szkoła Podstawowa nr 11  w Warszawie organizuje Rok Kultury Antycznej.

Nowa Podstawa Programowa bardzo okroiła materiał dotyczący Starożytnej Grecji i Rzymu. Uważamy, że antyczny dorobek w zakresie kultury, sztuki, nauki jest zbyt ważny dla naszej współczesnej cywilizacji, aby można go było tak „po macoszemu” traktować. Chcemy uzmysłowić  uczniom, jak wiele zawdzięczamy Starożytnym, ile  dziedzin sztuki i kultury inspiruje się kulturą antyczną.

Celem konkursu jest przybliżenie mitów greckich, które zawierają uniwersalne prawdy o życiu i nawet we współczesnym świecie nie straciły nic ze swej aktualności.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz dla uczniów gimnazjów dzielnicy Ursus
        2. Należy wykonać pracę malarską ilustrującą wybrany mit
        3. Wielkość pracy: A3 (lub zbliżona)
        4. Techniki: farby plakatowe, akrylowe, olejne, akwarele, pastele olejne
        5. Prace muszą być samodzielne i oryginalne (nie przerysowujemy ilustracji z książek)
        6. Prace oddajemy do dnia 12 grudnia 2013  (SP 11, do p. A. Poszepczyńskiej)