• Konkursy biblioteczne

• 19.10.2017 19:55

• Uwaga, miłosnicy książek! Biblioteka szkolna specjalnie dla was organizuje konkursy czytelnicze! Ze szczegółowym harmonogramem mozna zapoznać się ponizej.
        biblioteka_konkursy_2017-18.docx
      • Harmonogram konkursów w bibliotece szkolnej SP 11

w roku szkolnym 2017/2018

miesiąc i rok

tematyka konkursu

uwagi dotyczące realizacji

październik 2017

Konkurs-quiz literacko-plastyczny dla klas I, II i III pt. „Rozpoznajemy charakterystyczne postaci i sceny
        z bajek”.

Konkurs odbędzie się na terenie szkoły. Polegać on będzie na rozpoznaniu postaci z baśni
        i legend oraz ich pokolorowaniu. Uczniowie klas trzecich rozpoz- nają postaci i wykonują również (samodzielnie) ilustrację do wybranej przez siebie baśni lub legendy.

październik 2017

Konkurs plastyczny  dla klas ,,0” pt. Moja ulubiona postać bajkowa”.

Konkurs odbędzie się w trak-
        cie planowych zajęć klas „0”,
        w terminie wybranym przez wychowawcę. Wstępnej  oceny prac dokonuje nauczyciel wraz
        z dziećmi. Następnie prace przekazane zostaną do biblioteki do 31.10.2017 r. w celu wyboru najlepszych prac.

listopad 2017 – czerwiec 2018

Konkurs dla klas I-III na ,,Najciekawszy dzienniczek lektur”.

Uczestnicy konkursu przekażą dzienniczki do biblioteki.
        O szczegóły proszę pytać
        w bibliotece.

luty 2018

Konkurs – test dla klas IV- VII pt.
        "W świecie książek Małgorzaty Musierowicz”.

Konkurs-test odbędzie się na terenie szkoły. O szczegóły proszę pytać w bibliotece.

marzec 2018

Konkurs dla klas IV-VII pt. „Czy potrafisz być poetą?”.

kwiecień 2018

Konkurs (test) literacki dla klas IV-VII pt. „Czy umiesz rozpoznać i przypisać konkretnemu utworowi literackiemu
        z zestawu lektur dla klas IV-VII charakterystyczne, ważne i czasami zabawne cytaty, w tym takie, które rozpowszechniły się w języku potocznym i życiu codziennym?”.

kwiecień 2018

konkurs/test literacki dla najmłodszych pt. „Czy umiesz rozpoznać i przypisać konkretnemu utworowi literackiemu
        z zestawu lektur dla klas I, II i III charakterystyczne, ważne  i czasami zabawne cytaty, w tym takie, które rozpowszechniły się w języku potocznym i życiu codziennym”.

maj 2018

Konkurs dla klas I-III i IV-VII pt. ,,Moje najzabawniejsze zdjęcie
        z książką”.

Uczniowie uczestniczący w kon-
        kursie dostarczają swoje prace do biblioteki w terminie do
        25 maja 2018 r.
        O szczegóły proszę pytać w bibliotece.

*przewiduje się, że konkursy o charakterze testów i quizów będą trwały ok. 45 min. Szczegóły dotyczące terminów i dokładnych miejsc przeprowadzenia konkursów październikowych dla klas
        I, II i III pt. „Rozpoznajemy charakterystyczne postaci i sceny z bajek” ogłoszone zostaną wkrótce na tablicy przed biblioteką. Prosimy wychowawców, polonistów i Rodziców do zachęcenia uczniów do udziału w konkursach.