• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - relacja

• 02.10.2015 21:04
      • „To był najlepszy dzień w naszej szkole.”- powiedział czwartoklasista Dawid.

Faktycznie dużo się działo...

„W poniedziałek 20.09.2015r naszą szkołę opanowała Tabliczka mnożenia” -powiedziała Kinga -”była wszędzie na ścianach w korytarzu, drzwiach, mogliśmy urządzać sobie spacery matematyczne i powtarzać tabliczkę mnożenia i dzielenia”.

W piątek 25.09.2015r czwartoklasiści ubrani w stroje odświętne egzaminowali starszych. Podzieleni byli na egzaminatorów i asystentów. Mieli identyfikatory. W myśl motta: Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę znają” egzaminowali uczniów, nauczycieli i obsługę szkoły.

• 15.09.25 światowy dzień tabliczki mnożenia

Większość uczniów tabliczkę zdała, ale było z tym różnie... Egzaminowani otrzymywali plakietki „Jestem ekspertem tabliczki mnożenia”. Wstyd nie mieć takiej naklejki w tym dniu.

Czwartoklasiści byli w Urzędzie Dzielnicy Ursus. Nasi Burmistrzowie tabliczkę zdali celująco.

Nasza Pani Dyrektor też otrzymała certyfikat.

Na ulicy przechodnie byli zaskoczeni – mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności i otrzymać odznakę.

W południe odbył się egzamin pisemny, wielu uczniów uzyskało Certyfikat Międzynarodowej Organizacji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day – WMTDay).

Wieczorem z tabliczką dzielnie zmierzyli się rodzice, dziadkowie, rodzeństwo uczniów. Wypadli znakomicie.

Zabawa była wspaniała.

Uczcie się tabliczki mnożenia, za rok znowu będzie egzamin!