• Dzielnicowy konkurs plastyczny "Średniowieczne zabytki w miastach Europy"

• 07.02.2015 19:17
      • W tym roku szkolnym odbywa się czwarta edycja konkursu plastycznego poświęconego niezwykłym miastom europejskim. Celem konkursu jest zapoznanie ze sztuką i architekturą europejską, poznanie różnych technik plastycznych oraz rozwijanie młodych talentów.
         Tematem tegorocznego konkursu są średniowieczne budowle w miastach Europy.

Konkurs ma 3 kategorie: 1. Praca malarska: Europejskie Zabytki Średniowiecza, 2. Rysunek: Średniowieczne detale architektoniczne, 3. Witraż z papieru – kopia fragmentu średniowiecznego witraża z dowolnej gotyckiej katedry.
        Szczegóły poniżej.

• Tematem tegorocznego konkursu są średniowieczne budowle w miastach Europy.

Konkurs ma 3 kategorie:

1. Praca malarska: Europejskie Zabytki Średniowiecza: format pracy A3 (lub zbliżony), technika – farby akwarelowe, plakatowe, akrylowe lub olejne oraz pastele olejne. Obraz ma przedstawiać średniowieczną budowlę europejską (katedrę, zamek itp.) lub jej fragment.

2. Rysunek: Średniowieczne detale architektoniczne: format od A4 do A3, technika: ołówek, tusz, cienkopis, kredki – rysunek ma przedstawiać dowolny detal architektoniczny – fragment średniowiecznej budowli europejskiej (portal, wieża, maswerk itp.). Prace ołówkiem muszą być utrwalone!!!

3. Witraż z papieru – kopia fragmentu średniowiecznego witraża z dowolnej gotyckiej katedry , format A3 lub zbliżony

Każda praca musi być opisana: co przedstawia (budowla, miasto,  z jakiego wieku pochodzi)

Tegoroczny konkurs związany jest z Rokiem Średniowiecza, który obecnie obchodzimy w naszej szkole.

Każdy uczestnik może wykonać prace we wszystkich kategoriach.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i dla uczniów gimnazjów

Prace oddajemy do dn. 20 kwietnia 2015,

do Szkoły Podstawowej nr 11 w Warszawie, ul. Keniga 20

do p. Agnieszki Poszepczyńskiej

Każda szkoła może przesłać  maksymalnie 10 prac  z każdej kategorii.