• Konkurs twórczo-logopedyczny "Zabawa słowami"

• 15.04.2014 00:21
      • Dla klas III i chętnych z klas II.
        Okazja się nie często zdarza - Zmień się w poetę lub pisarza! Ułóż wierszyk lub wymyśl opowiadanie, w którym będzie jak najwięcej wyrazów z głoską [s]. Podpisane prace należy złozyć w pok. 25A do 29 kwietnia. Więcej informacji i plik z gotowymi zestawami wyrazów do pobrania poniżej.
      • Gotowe zestawy wyrazów do pobrania: konkurs_logopedyczny14.pdf

K O N K U R S   T W Ó R CZ O – L O G O P E D Y CZ N Y

„Zabawa słowami”

Dla klas III i chętnych z klas II.

Okazja się nie często zdarza

Zmień  się w poetę lub pisarza!

Wystarczy dobrych chęci garstka

Szarych komórek pół naparstka

Szczypta pomysłu, litr natchnienia

Wnet cię ogarnie radość tworzenia!

Niechaj cię bawi słów składanie

wymyśl  swój wiersz lub opowiadanie!

Ułóż wierszyk lub wymyśl opowiadanie, w którym będzie jak najwięcej wyrazów z  głoską [s].  Gotowe zestawy wyrazów do pobrania na stronie Internetowej szkoły. Uwaga: w wyrazach takich jak „szafa”, „siano” nie ma głoski [s]!!!

Zasady konkursu

1.    Opowiadanie nie może być za długie (nie więcej jak 170 wyrazów w opowiadaniu: jako wyraz liczone są również takie jednostki zdania jak „za, pod, w, z, i” )

2.    Punktowane są wyrazy zawierające daną głoskę ! Każdy wyraz z  głoską  [s] otrzymuje – 1 punkt, każdy powtórzony wyraz 0,5 pkt.

3.    Unikać wyrazów z głoskami sz, ż, cz, dż ! (punkty ujemne)

4.    Dodatkowo punktowane będą: w opowiadaniu logiczny ciąg wydarzeń a w wierszu rytm i rymy. No i oczywiście w każdym przypadku liczy się  pomysł!

Termin składania prac: 29.04.2014 r. (wtorek)

Miejsce składania prac: pok. 25A, II piętro

Informacje konieczne na odwrocie pracy: Imię i nazwisko............, Klasa....

Osobno zostanie wyłoniony zwycięzca wiersza a osobno opowiadania. Przewidziane nagrody!

Rozstrzygnięcie konkursu: po „Majówce”. Wyniki zostaną wywieszone w gablocie gazetki logopedycznej na parterze (prawie na przeciwko hali gimnastycznej) oraz umieszczone w Internecie.

Życzę: natchnienia, wielu pomysłów i dobrej zabawy!

Małgorzata Paśniczek – logopeda