• Dzielnicowy konkurs plastyczny "Karta z manuskryptu"

• 29.09.2014 20:23
      • Szkoła Podstawowa nr 11 w Warszawie zaprasza do wzięcia udziału w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym pt.: KARTA Z MANUSKRYPTU.  Celem konkursu jest poznanie średniowiecznej sztuki dekoracyjnej, a także coraz bardziej odchodzącej w niepamięć kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania.
        Regulamin konkursu zamieszczamy poniżej.

• Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6 i gimnazjalistów Ursusa
        2. Należy opracować i stworzyć jedną kartę manuskryptu (flamastry, tusze, farby;   bez użycia technik komputerowych!!!)
        3. Format A4, mile widziana artystyczna oprawa karty (można ją nakleić na kolorową tekturkę)
        4. Karta powinna zawierać elementy kompozycyjne charakterystyczne dla rękopisu średniowiecznego: barwny inicjał, tekst pisany odręcznie, ozdobne bordiury itp.
        5. Tekst na karcie może stanowić wiersz, przysłowie lub fragment dowolnej książki.
        6. Nadesłane na konkurs prace mają być dziełem indywidualnym
        7. Prace oddajemy do dnia 30  listopada 2014r. do SP 11, do p. Agnieszki Poszepczyńskiej