• Konkurs Mój Las 2014

• 19.09.2014 09:37
      • Szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody zaprasza do udziału w XXVIII EDYCJI - 2014 / 2015 KONKURSU MŁODZIEZY SZKOLNEJ pod hasłem MÓJ LAS. Tematyka, kategorie wiekowe i regulamin poniżej.

• Szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody zaprasza do udziału w

XXVIII EDYCJI - 2014 / 2015

KONKURSU MŁODZIEZY SZKOLNEJ
        pod hasłem
        MÓJ LAS

Kategoria I

- młodzież szkół podstawowych klas I - III

Kategoria II

- młodzież szkół podstawowych klas IV-VI

Tematyka konkursu

Tematy konkursu ustalone w XXVII edycji 2013/2014

1.

kategoria I - Leśne skarby - dary lasu.

2.

kategoria II - Co wiem o pracy leśnika.

Warunki uczestnictwa i forma prac konkursowych

1.         W I kategorii wiekowej wymagane są jedynie opisy pod przedstawionymi ilustracjami lub zdjęciami.

2.         W II kategorii wiekowej wymagana jest część opisowa - do 10 stron maszynopisu lub 15 stron rękopisu.

3.         Część opisowa może być uzupełniona fotografiami, rysunkami, szkicami itp.

4.         Do uznania autora pracy pozostawia się formę pracy, oprawę, liternictwo i inne sprawy związane z szatą graficzną.

5.         Prace konkursowe muszą być opatrzone: imieniem i nazwiskiem autora, dokładnym adresem szkoły(kod, miejscowość, ulica), podaniem klasy i wieku autora, numerem telefonu i faxu szkoły. Prosimy również o podanie w pracy imienia i nazwiska nauczyciela - opiekuna pracy.

7.         Prace zgłaszane na konkurs powinny być pracami indywidualnymi.

8.         Prace konkursowe powinny być oryginalne. W szczególności kopiowanie prac innych autorów jest niedopuszczalne pod rygorem dyskwalifikacji pracy. Za przestrzeganie tego warunku regulaminu odpowiada opiekun pracy.

Prace należy składać do dnia 20 listopada 2014r. do:

p. Izabeli Miśkiewicz – klasy IV-VI (sala nr 27)

p. Marzeny Trynkus – klasy I – III (sala nr 2)

Przy ocenie prac konkursowych na szczeblu regionalnym i centralnym sądy konkursowe kierują się następującymi kryteriami:

- wartością merytoryczną pracy,
        - formą opracowania pracy,
        - samodzielnością w opracowaniu pracy oraz oryginalnością ujęcia tematu,
        - ogólną estetyką pracy,
        - pomysłowością szaty graficznej.

Ogłoszenie wyników konkursu następuje w terminie do 15 kwietna 2015 roku