• Szkoła Dobrych Praktyk

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat Szkoły Dobrych Praktyk Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Tym samym dołączyliśmy do sieci Szkół Dobrych Praktyk. W ramach sieci współpracy podejmujemy działania mające na celu szkolenie studentów, którzy w przyszłości podejmą pracę w polskich szkołach. Wieloletnia współpraca z Uniwersytetem Warszawskim zaowocowała postrzeganiem naszej placówki jako szkoły wyróżniającej się nowoczesnym, innowacyjnym podejściem do edukacji i wysoką jakością realizowanych programów ze szczególnym naciskiem na program nauczania dwujęzycznego w klasach 0-8 oraz program rozszerzonej matematyki w klasach 7-8. Nasi nauczyciele aktywnie wspierają tworzenie i realizację podobnych przedsięwzięć szkoląc studentów UW oraz biorąc udział w doskonaleniu nauczycieli na Wydziale Pedagogicznym UW.

• Widzę,  czuję,  słyszę

W marcu ogłoszony został konkurs na zabawkę sensoryczną pt. ,, widzę, czuję, słyszę ''. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1. Celem konkursu było wykonanie zabawki, pomocy sensorycznej z której dzieci będą mogły korzystać podczas zajęć w szkole. Wszystkie dostarczone prace były bardzo kreatywne i wykonane z różnych ciekawych materiałów.

• Wiosna zdrowia psychicznego

W sobotę 23 marca, na terenie obiektu szkolnego przy ul. Dzieci Warszawy 42 w godzinach 10.00 – 14.00 odbędzie się festyn „Wiosna zdrowia psychicznego”.

Podczas festynu nastąpi ogłoszenie zwycięzców najlepszych prac dzielnicowego konkursu plastycznego pt. „Konstytucja obywatelom” oraz wręczenie nagród.

• Projekt Edukacyjny "Powstańcy '44 - pamiętamy"

W roku szkolnym 2023/2024 klasy 7a, 7b, 7c i 8b przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Powstańcy '44 - pamiętamy".

Cele ogólne projektu to między innymi rozwijanie wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego, budowanie tożsamości narodowej uczniów, rozbudzanie uczuć patriotycznych, uświadomienie konieczności dbania o pokój na świecie, realizacja podstawy programowej, rozwijanie kompetencji kluczowych. Udział w Projekcie pozwolił też na zapoznanie uczniów z materiałami źródłowymi (filmy, zdjęcia, ilustracje, teksty źródłowe) i uświadomił młodzieży konieczność kształtowania świadomości narodowej i postaw patriotycznych.

Szanowni Państwo,

informujemy , że nie prowadzimy naboru do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025.

• Szkoła Varsavianistyczna
        • Wars i Sawa Warszawski Program Wspierania Uzdolnionych